Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Szczecin: rozpoczyna się oczyszczanie Syrenich Stawów

Szczecin: rozpoczyna się oczyszczanie Syrenich Stawów
02.09.2011, o godz. 14:28
czas czytania: około 2 minut
0

Miasto przekazało teren firmie, która w przyszłym tygodniu rozpocznie oczyszczanie Syrenich Stawów. To kolejny etap prac zmierzających do utworzenia w Szczecinie Ogrodu Botanicznego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B Sprawozdania roczne BDO [08.01-18.02.25]

Zadanie wykona Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI A.J. Rusiecki ze Szczecina. Zakres prac obejmuje m.in.: opróżnienie zbiorników z wody, usunięcie osadów z dna zbiorników (przewidywana ilość osadów do usunięcia wynosi ok. 6650 m3), przebudowę i budowę rowów oraz przepustów, komór łączących, urządzeń regulacyjnych, wylotów. Wartość zadania to ok. 2,4 mln zł. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na przeprowadzenie prac. Za utrudnienia związane z oczyszczaniem stawów przepraszamy mieszkańców, lubiących spacery w tamte rejony Szczecina.

Oczyszczanie Syrenich Stawów to kolejny etap działań, w wyniku których w Szczecinie ma powstać Ogród Botaniczny. W ubiegłym roku wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej pt. „Koncepcja i Projekt budowlano-wykonawczy budowy Arboretum na terenie Syrenich Stawów w Szczecinie”.  Zadanie jest realizowane przez konsorcjum szczecińskich firm: Pracownią Projektową Konserwacji Zabytków i Studiem Ha-Art Małgorzata Haas – Nogal. Na początku października 2010 r. odbyła się publiczna prezentacja koncepcji ogrodu. Obecnie wykonywany jest projekt techniczny. Na obu krańcach projektowanego ogrodu są ustawione kolorowe tablice prezentujące koncepcję zagospodarowania ogrodu.

Teren, na którym jest projektowany Ogród Botaniczny położony jest w rejonie ulic: Międzyparkowa, Poziomkowa, Wincentego Pola. Są tam cztery naturalne, malowniczo usytuowane zbiorniki wodne pn. Syrenie Stawy wkomponowane w bogaty drzewostan. Podjęte działania mające na celu utworzenie Ogrodu Botanicznego w Szczecinie spełnią  wieloletnie oczekiwania mieszkańców miasta, środowisk naukowych, organizacji ekologicznych  a przede wszystkim uatrakcyjnią powyższy teren i wpłyną na poprawę wizerunku miasta.  

Zgodnie z koncepcją do ogrodu będą dwa wejścia: pierwsze północne od ul. Międzyparkowej i sezonowe, południowe od Alejki Poziomkowej. Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji m.in.: bogate kolejce różaneczników i magnolii, zielona szkoła, budynek dydaktyczny z oranżerią, fontanny napowietrzające stawy. W ogrodzie będą również place zabaw da dzieci, pomosty widokowe, tratwa, którą będzie można pływać po stawie.

źródło: UM w Szczecinie

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2025