Do 3 kwietnia 2011 trwa rekrutacja na czternastą już edycję Akademii Letniej Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju organizowaną przez Fundację Sendzimira.

W tym roku Akademia odbędzie się w dniach 3-23 lipca w Łodzi, w Ośrodku Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego. Międzynarodowy, interdyscyplinarny kurs jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym w obszarze zrównoważonego rozwoju – zarówno na polu biznesowym, akademickim, samorządowym jak i w ramach trzeciego sektora. Szczegóły dotyczące Akademii oraz zgłaszania chęci uczestnictwa znajdują się na stronie www.sendzimir.org.pl/kurs.

– Dzięki wybitnym polskim i zagranicznym ekspertom, których co roku gościmy w charakterze prowadzących, możemy zapewnić osobom biorącym udział w kursie wszechstronną wiedzę z najwyższej półki. Co więcej, te trzy tygodnie to również bezcenna okazja do nawiązywania kontaktów i współpracy – wielu naszych absolwentów, także z różnych roczników, utrzymuje stały kontakt, współpracuje ze sobą i wspiera się wzajemnie – mówi dr Tomasz Bergier, prezes Fundacji Sendzimira.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, usługi ekosystemów, zrównoważony rozwój lokalny, ekologia przemysłowa – to tylko niektóre z tematów zgłębianych podczas wykładów, warsztatów, gier symulacyjnych i zajęć terenowych. Nie tylko teoretycznie; tegoroczne projekty praktyczne realizowane będą we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi oraz z przedsiębiorstwami z woj. łódzkiego i mazowieckiego.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj