Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Akcja ReCOOLtywacja

Akcja ReCOOLtywacja
mm
06.02.2015, o godz. 11:47
czas czytania: około 2 minut
0

Dziewięć gminnych składowisk odpadów komunalnych na Dolnym Śląsku zostanie poddanych rekultywacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

W ramach projektu rekultywacją zostanie objętych 9 dolnośląskich składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych w: Sulikowie, Polanicy Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej, Ziębicach, Stróży (gm. Mietków), Strzegomianach (gm. Sobótka), Sulęcinie (gm. Siechnice), Przemkowie i Jędrzychowicach (gm. Zgorzelec). Zajmują one łączną powierzchnię ok. 21,19 ha. Wszystkie składowiska zostały już zamknięte i nie przyjmują odpadów. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 (POIiŚ). Dofinansowanie wynosi ponad 14 milionów złotych.

Prace rekultywacyjne będą polegały na uporządkowaniu skarp i wierzchowiny składowisk, odgazowaniu złoża oraz uszczelnieniu przed migracją wód opadowych. Ponadto na zrekultywowanych składowiskach zostaną posadzone rośliny oraz powstaną ścieżki edukacyjne, do których dostęp będą mieli mieszkańcy lokalnych miejscowości i turyści.

Przedsięwzięcie będzie kosztować prawie 20 milionów złotych, z czego ponad 14 milionów złotych stanowi dofinansowanie z POIiŚ.

Projekt „Rekultywacja dolnośląskich składowisk odpadów komunalnych” jest realizowany przez Dolnośląską Inicjatywę Samorządową. Elementem przedsięwzięcia jest kampania edukacyjna dotycząca gospodarowania odpadami, w tym ograniczania powstawania odpadów, przygotowania do ponownego użycia i przywracania wartości odpadom.

Kampania zostanie zainaugurowana podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 10 lutego br. we Wrocławiu pod hasłem “Akcja ReCOOLtywacja”. W czasie spotkania zostanie przedstawiony szczegółowy plan kampanii oraz harmonogram prac tj. szczegóły zaplanowanych działań – eko-przedstawienia, konkurs plastyczny oraz Igrzyska Gmin. Konferencja będzie również okazją do pokazania postępów prac rekultywacyjnych.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026