




Miasteczko Ekologiczne – to nowa przestrzeń specjalna prezentowana na targach POLEKO w Poznaniu (20-23.11.2012).
Ministerstwo Środowiska i Mariusz Czerkawski przekonują do ekozakupów! Powód? Blisko 2 mln torebek foliowych zużywają dziennie mieszkańcy samej tylko Warszawy. O zasadach odpowiedzialnej konsumpcji można dowiedzieć się z kampanii „Ekoszyk - ekologia jest w modzie".
Na „zielonym moście” nad drogą krajowa nr 16 w Kromerowie działa już monitoring wykorzystania tego przejścia przez zwierzęta. Na czterometrowym maszcie została umieszczona kamera zasilana bateriami słonecznymi.
W roku 2012 zadebiutowała nowa formuła konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Laureaci są wyłaniani na kilka tygodni przed targami. Tak miało też miejsce w przypadku targów Poleko i Komtechnika.
Padł rekord: 6250 żurawi nocuje na bagnach w Biebrzańskim Parku Narodowym. Tu wypada przystanek dla ptaków lecących z północno-wschodniej Europy na zimowiska na Półwyspie Iberyjskim i północno-wschodniej Afryce.











