




O sześć milionów zwiększy się dofinansowanie projektu "Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 10 listopada marszałek Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podpisali aneks do umowy o dofinansowanie Projektu w ramach RPO WP 2007-2013.
9 listopada w Katowicach konferencją prasową rozpoczęła się kilkumiesięczna kampania zorganizowana przez Grupę Tauron, która przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ma uświadamiać mieszkańcom miast niebezpieczeństwa jakie powoduje niska emisja.
Wspólne stanowisko dotyczące, m.in. wizji w sprawie zmian klimatu, struktury nowej polityki finansowej UE i polityki spójności, działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz wymiany doświadczeń z wdrażania obszarów Natura 2000 przyjęli ministrowie z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska opublikowała opracowania kluczowe dla działalności inwestycyjnej. Wśród nich jest m.in. informator dla administracji samorządowej dotyczący ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi.
Dwie aplikacje internetowe - "Mapa Hałasu" Wydziału Środowiska i "Mapa Porządku" Wydziału Gospodarki Komunalnej gdańskiego magistratu zostały wysoko ocenione podczas odbywających się w Gdańsku targów "Technicon Innowacje". Mapę hałasu nagrodzono złotym, zaś mapę porządku srebrnym medalem.











