Ruszyły prace związane z rozruchem pomp ciepła w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. Dzięki tym urządzeniom możliwy będzie odzysk ciepła ze spalin i produkcja od 2 do 4 MW energii cieplnej dodatkowo.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dostał 630 wniosków na 28 mld zł w naborze na dofinansowanie magazynów energii elektrycznej – poinformował w piątek NFOŚiGW. Budżet programu to 4,15 mld zł.
Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaproponuje ustawę wprowadzającą dla sektora energochłonnego kontrakt różnicowy z ceną energii elektrycznej na poziomie 250 zł za MWh – poinformowali w piątek przedstawiciele resortu. Ministerstwo chce zaproponować taką cenę dla przedsiębiorstw energochłonnych przez 5 lat.
Rozwój technologii cyfrowych w sektorze wodociągowo-kanalizacyjnym sprawia, że kwestie związane z bezpieczeństwem sieci OT/ICS (Operational Technology/Industrial Control Systems) stają się priorytetem. Program „Cyberbezpieczny wodociąg” oferuje dofinansowanie, które ma pomóc jednostkom wod-kan w podniesieniu odporności na ataki cybernetyczne.
Kilkadziesiąt prac, każda stworzona z czegoś innego. Łączy je tylko to, że powstały z rzeczy, które ktoś uznał za zbędne. W Miejskim Domu Kultury w Łańcucie (woj. podkarpackie) od piątku można oglądać wystawę przedmiotów zrobionych z przetworzonych odpadów.











