Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Karcher Baner A [01.06-10.06.23]
The green cities APZ Baner A [31.05 – 01.07.23]

Wydarzenia

STIHL baner B [03.04.- 30.06.23]

Wpisy

Wpisy

Konieczne odpowiednie sortowanie odpadów drzewnych dla efektywnego wykorzystywania

Pozostałości drzewne są niezwykle szeroką kategorią materiałów powstających w różnych procesach oraz miejscach. Ich kwalifikacja na potrzeby branży płyt drewnopochodnych, ciepłowni, producentów zrębki, pelletów czy RDF jest istotna, żeby stosować optymalne metody postępowania z nimi oraz dobrać sposób magazynowania i zbiórki odpowiedni do charakteru dostępnych materiałów. Firmy pozyskujące takie surowce udzielają wsparcia, aby surowce zawarte w odpadach mogły zostać optymalnie wykorzystane, bez utraty lub nadmiernego pogorszenia ich właściwości. Jest to też dobra okazja do wsparcia posiadaczy drewna poużytkowego wiedzą na temat optymalnych zgodności z wymaganiami jakościowymi.

WaterFolder Day 2023

W dniach 28-29 marca 2023 odbyła się druga edycja WaterFolder Day – ogólnopolskiego spotkania projektantów zajmujących się wodami opadowymi. W wydarzeniu wzięło udział 750 osób, oprócz projektantów, na salach warsztatowych pojawili się inżynierowie, architekci, pracownicy spółek wodociągowych oraz urzędów miast.

Targi GREENPOWER – energia i ciepło odNOWA

Już w maju odbędą się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER. To wydarzenie prezentujące szeroką ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii oraz usług z zakresu odnawialnych źródeł energii, w tym m.in. fotowoltaiki, pomp ciepła czy technik grzewczych. W tym roku targi odbędą się pod hasłem przewodnim „Energia i ciepło odNOWA”.

Strategia przetrwania czy cywilizacyjnego skoku? Transformacja cyfrowa samorządów

Strategia przetrwania czy cywilizacyjnego skoku? Transformacja cyfrowa samorządów w czasach globalnych kryzysów - pod takim hasłem odbędzie się w dniach 14-15 czerwca w Warszawie, 26. Konferencja „Miasta w Internecie”.
fotowoltaika PV OZE

Wiceminister klimatu: Przez inwestycje w OZE rozwinęliśmy energetykę prosumencką

Poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE) rozwinęliśmy w kraju energetykę prosumencką – mówił w środę podczas targów ENEX wiceminister klimatu Piotr Dziadzio. Dodał, że w transformacji energetycznej kluczowe jest mądre zarządzenie zasobami i środowiskiem.

IV Forum Paliw Alternatywnych pod patronatem Portalu Komunalnego

Zapraszamy serdecznie na IV Forum Paliw Alternatywnych, które odbędzie się 15-17 marca br. na Politechnice Częstochowskiej. To międzynarodowe wydarzenie jest organizowane przez Fundację Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych we współpracy z Politechniką Częstochowską. Wydarzenie objęte jest patronatem Portalu Komunalnego.
css.php