W czasie 28. Konferencji "Kompleksowa Gospodarka Odpadami" w Zakopanem bardzo często pojawiał się temat ROP - rozszerzonej odpowiedzialności producentów za opakowania. Dyskutowano o tym czego brakuje w systemie by był on skuteczny i przyjazny dla wszystkich jego uczestników.
Drugi dzień obrad 28. Konferencji "Kompleksowa Gospodarka Odpadami", która trwa w Zakopanem, rozpoczął się panelem dyskusyjnym, w który prowadził Sławomir Kiszkurno - prezes Portu Czystej Energii. Poruszono temat wyzwań stojących przed branżą oraz innowacji, które są tak ważne w gospodarce odpadami.
28. Konferencja Kompleksowej Gospodarki Odpadami odbywająca się w Zakopanem w dniach 3-5 września, obfituje w merytoryczne dyskusje. Uczestnicy panelu dyskusyjnego dotyczącego biologicznego przetwarzania odpadów usiłowali znaleźć klucz do osiągnięcia wymaganych poziomów recyklingu. Prowadzącym dyskusję był prof. Wojciech Czekała z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Paneliści 28. Konferencji "Kompleksowa Gospodarka Odpadami", która odbywa się w dniach 3-5 września w Zakopanem, rozmawiali o barierach w skutecznym egzekwowaniu przepisów oraz o tym, należałoby usprawnić system kontroli i nadzoru w branży. Rozmawiano również o poszukiwaniu optymalnego, sprawiedliwego dla wszystkich rozwiązania ROP.
Od 3 do 5 września w Zakopanem trwa 28. Konferencja Kompleksowa Gospodarka Odpadami. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia eksperci i praktycy zmierzyli się między innymi tematem systemu kaucyjnego i jego wpływu na gospodarkę odpadami w Polsce. Dyskusja na ten temat podzieliła panelistów. Spór dotyczył między innymi sposobu alokacji środków trafiających do systemu oraz odpowiedniego zarządzania nimi. Spór dotyczył także skutków wprowadzenia systemu kaucyjnego, zanim wdrożona zostanie rozszerzona odpowiedzialność producenta.