Jeszcze przed wakacjami Ustroń stanie się gorącym miejscem dyskusji na temat wyzwań, z jakimi w ostatnim czasie mierzyła się branża wodociągowa. Nie zabraknie również rozważeń, na temat szans i zagrożeń, czyhających na przedsiębiorstwa, odpowiedzialne za zdrowie milionów obywateli.
Przed nami czwarte spotkanie z cyklu Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej. Po edycjach w Mikołajkach, Bolesławcu i Katowicach zapraszamy Państwa do Lublina, gdzie w dniach 25-26 czerwca 2024 r. – wraz z zaproszonymi gośćmi – porozmawiamy o możliwości rozwoju sektora gospodarki komunalnej w regionie i zwiedzimy Centrum recyklingu EKOPAK w Lublinie.
Dziś (27 maja br.), w Bydgoszczy rozpoczęła się trzydniowa, XXX-ta jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji – WOD-KAN. W wydarzeniu tym uczestniczy blisko 10 tysięcy wystawców z Polski, Europy i Świata. W tym roku, z uwagi na okrągłą rocznicę ich działalności, targi są okazją do wielu podsumowań, spotkań i wymiany doświadczeń w wyjątkowo podniosłej oprawie.
Rozporządzenie MBP, groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu, kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii, efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio, dostosowanie zakładu do przepisów BAT, wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów, modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów to główne tematy jakie poruszane są podczas 16. Konferencji - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów, która rozpoczęła się dzisiaj (27.05.2024) w Ustce.
- W Czechach, gminy są bardzo zaangażowane w gospodarkę odpadami. Uważamy, że to optymalne rozwiązanie, chcemy to utrzymać i to samo doradzałbym Polsce – mówi Petr Havelka, dyrektor wykonawczy Czeskiego Stowarzyszenia Gospodarki Odpadami (ČAOH).