Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej w Lublinie. Spotkajmy się 25-26 czerwca!

Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej w Lublinie. Spotkajmy się 25-26 czerwca!
E. M.
11.06.2024, o godz. 9:12
czas czytania: około 3 minut
0

Przed nami czwarte spotkanie z cyklu Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej. Po edycjach w Mikołajkach, Bolesławcu i Katowicach zapraszamy Państwa do Lublina, gdzie w dniach 25-26 czerwca 2024 r. – wraz z zaproszonymi gośćmi – porozmawiamy o możliwości rozwoju sektora gospodarki komunalnej w regionie i zwiedzimy Centrum recyklingu EKOPAK w Lublinie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej to cykl 7. regionalnych spotkań przedsiębiorstw zajmujących się gospodarką komunalną. Spotkania mają zbliżoną konstrukcję organizacyjną i tematyczną, każdorazowo są jednak wypełnione specyficznymi dla danego regionu problemami, wyzwaniami czy doświadczeniami z obszaru usług komunalnych. Zagadnienia prezentowane są podczas prelekcji oraz paneli dyskusyjnych.

Poznaj perspektywy rozwojowe branży komunalnej w regionie 

Inicjatorem i koordynatorem Forum jest firma Abrys, posiadająca ponad 35-letnie doświadczenie w wydawaniu czasopism branżowych oraz organizacji konferencji. Dlaczego warto wziąć udział właśnie w tym wydarzeniu? – W gospodarce komunalnej wyzwania i cele określane są na poziomie centralnym. Ich realizacja odbywa się jednak w konkretnych realiach regionu i przedsiębiorstwa, które mają własną specyfikę. Wymiana doświadczeń, integracja środowiska, możliwość poznania planów inwestycyjnych i perspektyw rozwojowych branży w regionie – to główne atuty Forum. – zaznacza Piotr Talaga, redaktor naczelny wydawnictw Abrys.

Współorganizatorem czwartego spotkania branżystów jest KOM-EKO w Lublinie. – Liczymy na Państwa uczestnictwo, ponieważ Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej to wyjątkowa okazja, aby w gronie specjalistów z branży omówić wyzwania i cele, jakie stoją przed nami w kontekście dynamicznych zmian prawnych i środowiskowych. Nasze spotkanie będzie doskonałą okazją do identyfikacji najbardziej palących problemów oraz wspólnego poszukiwania efektywnych strategii ich rozwiązania. Liczymy na Państwa obecność.– wskazuje Marcin Benbenek, prezes KOM-EKO w Lublinie.

W programie m.in.:

  1. Sukcesy i wyzwania w zarządzaniu przedsiębiorstwem i instalacją komunalną na przykładzie KOM-EKO w Lublinie
  2. Czy samorządy mogą realnie wpłynąć na problem zagospodarowania odpadów?
  3. Zawartość „żółtego worka” i jego wpływ na finanse instalacji, gminy i poziomy recyklingu w kontekście systemu kaucyjnego
  4. Optymalizacja odbioru odpadów z Systemem Komunalnym Globtrak
  5. Wpływ regulatora na politykę taryfową w branży wod-kan w regionie, konsekwencje dla przedsiębiorstw
  6. Kontrola WIOŚ w przedsiębiorstwie komunalnym – praktyczne wskazówki 

Zobacz Centrum recyklingu EKOPAK w Lublinie

W ramach Forum odbędzie się wizyta studyjna w Centrum recyklingu EKOPAK w Lublinie. Ekopak realizuje inwestycję polegającą na uruchomieniu instalacji do segregacji opakowań i makulatury. Surowiec pochodzący ze zbiórki selektywnej głównie z tzw. żółtego worka (czyli szeroko rozumiane opakowania plastikowe, folie oraz metale) oraz odpady z niebieskiego worka (papier i tektura) trafia do Centrum Recyklingu Ekopak z innych zakładów segregacji po wcześniejszej kontroli jakości bądź po procesie doczyszczania. Centrum Recyklingu przyjmuje i przetwarza również czysty surowiec przemysłowy z zakładów produkcyjnych (jednorodne i niezanieczyszczone odpady foliowe oraz plastikowe). Jesteśmy przekonani, że wizyta w Centrum Recyklingu będzie inspirującym doświadczeniem, pozwalającym na zgłębienie zagadnień związanych z recyklingiem i ochroną środowiska.

Za nami udane spotkania w Mikołajkach, Bolesławcu i Katowicach.

Teraz czas na Lublin!  Nie przegap swojej szansy – zarejestruj się już teraz i dołącz do nas.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie: lublin.abrys.pl

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024