Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Husqvarna 970 x 250

Gospodarka przestrzenna

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Greenpower 300 x 250

Wpisy

W Gironie “zakopano” twierdzę Santa Julia

Projektanci z pracowni Fuses-Viader Architects zmienili XIX-wieczną twierdzę Santa Julia w hiszpańskiej Gironie w nowoczesny kompleks wypoczynkowo-edukacyjny. Aby uzyskać pożądany efekt, większość konstrukcji dawnego obiektu fortyfikacyjnego zakopano pod ziemią.  

NFOŚiGW wspiera inwentaryzację wyrobisk i rekultywację terenów ze szkodami górniczymi

Prawie 1,3 mln zł dotacji na dalszą ocenę i zagospodarowania wyrobisk górniczych połączonych z powierzchnią, a także niwelowania szkód w postaci obniżenia terenu powstałych w wyniku eksploatacji kopalin w Brzeszczach na południu Polski.

Więcej Natury 2000 już niebawem. Co z inwestycjami?

O 900 hektarów ma wzrosnąć powierzchnia obszarów objętych programem Natura 2000 w Polsce. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przygotowała plan korekty ich granic.

Jesteś użytkownikiem wieczystym? Teraz będziesz właścicielem!

Koniec użytkowania wieczystego, nadchodzi własność. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przekształceniu użytkowania gruntów, na których stoją budynki mieszkalne we współwłasność tych terenów. Od nowego roku każdy lokator domu lub budynku wielorodzinnego, który stoi na gruncie Skarbu Państwa, stanie się jego właścicielem.

W Nowym Jorku powstaje basen na rzece oczyszczający wodę

+ POOL to pływający basen w kształcie znaku plus, który poza zapewnieniem rekreacji mieszkańcom  ma poprawić jakość wód rzeki Hudson. W przyszłym roku będzie oddany do użytku.

W Rybniku powstaną mieszkania komunalne dla seniorów

Mieszkania chronione i komunalne oraz lokale użytkowe pod wynajem mają powstać w budynku senioralnym "Juliusz" w Rybniku. Tamtejszy zakład gospodarki mieszkaniowej ogłosił przetarg na opracowanie jego dokumentacji projektowo-kosztorysowej.
css.php