Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gospodarka przestrzenna

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Klucze w zamku drzwiowym

GUS: w 2018 r. oddano do użytku ponad 58 tys. mieszkań

W okresie czterech miesięcy 2018 r. oddano do użytkowania ponad 58 tys. mieszkań, tj. o 12,2 proc. więcej niż przed rokiem – podał Główny Urząd Statystyczny.
Dworzec w Goleniowie

Warsztat wulkanizacyjny w dawnym dworcu PKP. NIK o przejmowanych budynkach

Tylko część dworców kolejowych przejętych przez samorządy została zagospodarowana przez samorządy zgodnie z ustawą o restrukturyzacji PKP ocenia Najwyższa Izba Kontroli.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną. Czy samorządy dojdą do porozumienia?

Trwa spór co do inwestycji na Mierzei Wiślanej. Sejmik i zarząd województwa warmińsko-mazurskiego popiera budowę przekopu, zaś samorząd sąsiedniego województwa pomorskiego jest przeciwny.

Poznański skwer najlepiej zaprojektowaną przestrzenią publiczną w Polsce

Projekt skweru na poznańskim Chwaliszewie autorstwa Pawła Grobelnego zdobył tytuł najlepiej zaprojektowanej przestrzeni publicznej w Polsce w plebiscycie "Polska Architektura XXL".
Klucze w zamku drzwiowym

Pierwsze „Mieszkania Plus” już wkrótce w Jarocinie

Pierwsze mieszkania w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" zostaną oddane w Jarocinie. Lokatorzy będą mogli wprowadzić się do lokali od 24 kwietnia.

W Poznaniu powstaną „komunalne wieżowce”?

Wieżowce z tysiącami mieszkań komunalnych to pomysł władz Poznania na rozwiązanie problemu braku lokali. Propozycje Miejskiej Pracowni Urbanistycznej zakładają, że kilkunastopiętrowe budynki mogłyby powstać w pobliżu aż trzydziestopiętrowego wieżowca, w okolicach ronda Żegrze.
css.php