Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Gospodarka przestrzenna

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Hydrochemia 300×200 do 05.03.2017

Wpisy

Gminy zaplanowały miejsce do zamieszkania dla… 60 mln Polaków

W miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego w polskich gminach przewidziano miejsce aż dla 60 mln Polaków. Błędy w planowaniu wykryli naukowcy z PAN. Rekordzistą jest podwarszawski Prażmów, gdzie dokumenty planistyczne zakładają zabudowę dla 25-krotnie większej liczby mieszkańców niż obecnie.
CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne logo

CBA zatrzymało w Warszawie trzech urzędników. Chodzi o reprywatyzację

CBA zatrzymało trzech stołecznych urzędników. Według śledczych, systematycznie przyjmowali oni wysokie łapówki za pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań.

Które miasto ma najładniejsze rzeźby i pomniki? Znamy już wynik!

W zestawieniu przygotowanym dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 10 miast, które zaprezentowały swoje rzeźby i pomniki. W sumie oddano 3 416 głosów. Sprawdź, które miasto wygrało!

Mieszkanie Plus: samorządy podpisały listy intencyjne na 3 tys. mieszkań

Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) podpisał dotąd z gminami listy intencyjne na budowę 3 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

„Tykająca bomba”. Gminy mogą stracić miliardy

Nawet 60 mld zł rocznie mogą wynosić koszty uzbrojenia i utrzymania infrastruktury rozproszonej zabudowy w Polsce - wynika z badań prowadzonych w Polskiej Akademii Nauk. Rozpraszanie zabudowy jest wynikiem dużej nadpodaży terenów mieszkaniowych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

Na warszawskim Ursynowie powstanie 3 tys. lokali w ramach Programu Mieszkanie Plus

Na warszawskim Ursynowie przy ul. Karczunkowskiej ma powstać około 3 tys. mieszkań. Planowany termin oddania mieszkań najemcom to 2021 rok.
css.php