Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bentley 970 x 250

Gospodarka przestrzenna

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Mieszkańcy naprawiają miasto za pośrednictwem aplikacji

W ciągu roku od uruchomienia Naprawmyto.pl w Katowicach mieszkańcy zgłosili za pośrednictwem serwisu ponad 8 tys. problemów, a ponad połowa z nich została rozwiązana.

„Rozwój i Środowisko” – nowy kwartalnik już za miesiąc

„Rozwój i Środowisko” to nowy kwartalnik wydawany przez firmę Abrys we współpracy ze Związkiem Miast Polskich, Towarzystwem Urbanistów Polskich oraz Instytutem Rozwoju Miast i Regionów. Periodyk, stanowiący integralną część „Przeglądu Komunalnego”, będzie poświęcony szerokiej prezentacji aktualnych problemów i doświadczeń samorządów związanych z planowaniem i gospodarką przestrzenną, urbanistyką, rozbudową miast i regionów oraz ich rewitalizacją.

15 mln zł na modernizację mieszkań w Gdyni

W Gdyni rozpoczęto prace termomodernizacyjne w budynkach mieszkalnych.

Znamy zwycięzcę konkursu “Świeć się z Energą”. Które miasto wygrało?

Zakończyło się głosowanie w finale plebiscytu akcji „Świeć się z Energą”. O tytuł najładniej świątecznie oświetlonej miejscowości w Polsce rywalizowało 16 miast. Wygrał Sędziszów Małopolski.

Wiemy już, które miasto ma najładniejsze świąteczne dekoracje. Zobacz wyniki głosowania

W zestawieniu przygotowanym dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 15 miast, które w tym roku ozdobiły swoje ulice świątecznymi dekoracjami. W sumie oddano ponad 1600 głosów. Kto wygrał?

Murale na setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Który najładniejszy?

27 grudnia 1918 r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie, jedno z czterech zwycięskich powstań w historii Polski. W Poznaniu rozpoczynają się dzisiaj oficjalne obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania z udziałem premiera i prezydenta. Wiele samorządów już wcześniej zadbało o różne formy upamiętnienia rocznicy. Powstało kilka pomników, kilka zostało odnowionych, w różnych częściach Wielkopolski pojawiły się także rocznicowe murale.
css.php