Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bentley 970 x 250

Gospodarka przestrzenna

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Liwex 300 x 250

Wpisy

Murale na setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Który najładniejszy?

27 grudnia 1918 r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie, jedno z czterech zwycięskich powstań w historii Polski. W Poznaniu rozpoczynają się dzisiaj oficjalne obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania z udziałem premiera i prezydenta. Wiele samorządów już wcześniej zadbało o różne formy upamiętnienia rocznicy. Powstało kilka pomników, kilka zostało odnowionych, w różnych częściach Wielkopolski pojawiły się także rocznicowe murale.

30 mln zł na rewaloryzację brzegów Warty w Poznaniu

Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania oraz Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Świąteczne światełka i dekoracje w polskich miastach. Gdzie najpiękniejsze? [GŁOSOWANIE]

Iskrzące się światełka, błyszczące choinki, gigantyczne rozświetlone bombki, świetliste girlandy i piękne rzeźby zapełniły ulice polskich miast. Co jeszcze władze przygotowały w tym roku w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia? Zobacz w naszej galerii i zagłosuj na najpiękniejsze miasto w świątecznej odsłonie!
Cityscape of Gdansk in Poland

Gdańsk stworzył mapę z obszarami przeznaczonymi do rewitalizacji

Biuro Rozwoju Gdańska przygotowało interaktywną mapę z obszarami zdegradowanymi i przeznaczonymi do rewitalizacji oraz z informacją o kierunkach ich zagospodarowania.

Samorządy świętują 100-lecie odzyskania niepodległości

Wystawy, koncerty, biegi, pokazy multimedialne, ale też okolicznościowe zalepki do urzędowych pism czy biało-czerwone ubranka dla obiektów przestrzeni miejskiej - tak samorządy zamierzają świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu miastach i gminach obchody okrągłego jubileuszu niepodległości trwają już od kilku dni, tygodni, a nawet miesięcy.

Murale na 100-lecie odzyskania niepodległości w całej Polsce [GŁOSOWANIE]

Wiele samorządów w całym kraju zdecydowało się uczcić 100-lecie niepodległości, wykonując z tej okazji rocznicowe murale. Namalowany na murze wizerunek marszałka Józefa Piłsudskiego, polskiej kawalerii w szarży czy żołnierzy z biało-czerwoną chorągwią zostanie z mieszkańcami na dłużej, na pewno na wiele lat.
css.php