Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gospodarka przestrzenna

WpisyZobacz wszystkie wydarzenia
MTP 300 x 250

Wpisy

W Łodzi przez najbliższych 5 lat ma powstać 800 mieszkań komunalnych

800 mieszkań komunalnych w pięć lat. To zapowiedź władz Łodzi. Pierwsze przetargi na budowę już ogłoszono. Najwięcej nowych mieszkań przeznaczonych dla łodzian, których nie stać na wynajęcie lub zakup lokalu, powstanie przy ul. Spornej.

Specustawa mieszkaniowa ma zacieśnić współpracę deweloperów i samorządów

Deweloper chcący szybko budować mieszkania, będzie musiał ogłosić publiczny konkurs urbanistyczno-architektoniczny i zapewnić dostęp do transportu publicznego, szkół, przedszkoli i terenów zielonych. To jedno z głównych założeń specustawy mieszkaniowej, którą szykuje rząd.
Linie kolejowe PKP

PKP: przekażemy grunty pod Mieszkanie Plus w małych miastach

PKP przygotowuje wykaz swych gruntów w miejscowościach poniżej 20 tys. ludzi, które nadają się na budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Remontujesz mieszkanie komunalne? Możesz zdobyć pieniądze od miasta

W Szczecinie i Poznaniu trwają nabory wniosków na dofinansowanie do remontów mieszkań komunalnych. Ich najemcy mogą liczyć na kwotę do 10 tys. zł.

PKP wybuduje hotele, apartamentowce i biurowce

Spółki kolejowe zbudują hotele, apartamentowce i biurowce - powiedział PAP wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP.

Pieniądze z UE na ochronę środowiska. Zobacz nabory na marzec 2018!

Jeszcze w marcu otwarte zostaną 84 nowe nabory ze środków funduszy europejskich. Pieniądze dostępne będą m.in. na badania, rozwój, szkolenia, edukację, aktywizację społeczną, ale również w dużej mierze na ochronę środowiska. 
css.php