Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
Finansowanie inwestycji, poziomy recyklingu, planowanie przestrzenne, modernizacja sortowni, magazyny energii i cyberbezpieczeństwo – wokół tych tematów koncentrowała się konferencja Rady RIPOK „Trendy i wyzwania w gospodarce odpadami”, odbywająca się 12–13 maja w Tłokini Kościelnej koło Kalisza.
Na terenie Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie doszło do pożaru hałdy odpadów. Ogień został opanowany, a służby prowadziły dogaszanie.
Ponad 160 uczestników, trzy dni intensywnych debat i rekordowa frekwencja – XXVIII edycja Sympozjum Hydroprezentacje w Krynicy-Zdroju potwierdziła swoją pozycję jako jednego z najważniejszych wydarzeń branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce. Tegoroczna edycja skoncentrowała się na bezpieczeństwie infrastruktury, cyfryzacji, budowaniu odporności sektora na zagrożenia oraz zmianach regulacyjnych wynikających z polityki Unii Europejskiej.
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce to jedna z najbardziej wyczekiwanych i kontrowersyjnych zmian w gospodarce odpadami. Wg opinii wielu ekspertów branżowych system kaucyjny, wpłynie bezpośrednio na poziomy recyklingu oraz strumień surowców trafiających do sortowni, stanowiąc wyzwanie operacyjne i ekonomiczne dla sektora komunalnego.











