Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Aktywiści klimatyczni po raz czwarty zablokowali obwodnicę Londynu

Aktywiści klimatyczni po raz czwarty zablokowali obwodnicę Londynu
PAP
20.09.2021, o godz. 12:40
czas czytania: około 1 minuty
0

Aktywiści klimatyczni zablokowali w poniedziałek podczas porannych godzin szczytu - po raz czwarty w ciągu ośmiu dni - obwodnicę Londynu i zapowiedzieli, że będą kontynuować tego typu akcje. Aresztowanych zostało dotychczas 41 osób.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Protesty organizowane przez grupę Insulate Britain przeprowadzono w trzech miejscach na obwodnicy M25, która jest najbardziej ruchliwą autostradą w Wielkiej Brytanii. We wszystkich trzech miejscach spora część z kilkudziesięciu aktywistów biorących udział w proteście przykleiła się do asfaltu, ponadto rozlali oni farbę na jezdnię. Ruch na M25 jeszcze nie został w pełni przywrócony.

“Dziś wcześnie rano Insulate Britain po raz czwarty zablokowała autostradę M25. Działania będą kontynuowane, dopóki rząd nie podejmie wiążącego zobowiązania do zaizolowania wszystkich 29 milionów nieszczelnych domów w Wielkiej Brytanii do 2030 roku, a wszystkich mieszkań socjalnych do 2025 roku” – oświadczyła grupa.

Podobne akcje Insulate Britain przeprowadziła w poprzedni poniedziałek, a także w środę i w piątek. Spowodowały one ogromne korki, a w środę protest był najprawdopodobniej przyczyną poważnego wypadku, w którym ciężko ranna została 50-letnia kobieta. Podczas każdego z zeszłotygodniowych protestów aresztowano kilkadziesiąt osób.

W minionym tygodniu minister spraw zagranicznych Priti Patel wezwała policję do bardziej zdecydowanych działań wobec protestów na M25. Podkreśliła, że choć pokojowe protesty są fundamentem demokracji, rząd nie będzie się biernie przyglądał, jak uciekająca się do partyzanckiej taktyki samolubna mniejszość zakłóca życie ciężko pracującym ludziom.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zmiany klimatu
css.php
Copyright © 2024