Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Aktywistom nie udała się próba sparaliżowania komunikacji w Warszawie

Aktywistom nie udała się próba sparaliżowania komunikacji w Warszawie
Bartłomiej Leśniewski
16.04.2024, o godz. 10:27
czas czytania: około 1 minuty
0

W poniedziałek aktywiści klimatyczni próbowali zablokować dwie stołeczne przeprawy przez Wisłę – most Śląsko-Dąbrowski i Świętokrzyski. Skutecznie interweniowała policja. Nikogo nie zatrzymano.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

“Na moście Świętokrzyskim położyło się pięć osób, a na Śląsko-Dąbrowskim usiłowały to zrobić cztery osoby. Policjanci bardzo szybko podjęli działania. Osoby zeszły z mostów i kierowcy dalej mogli bezpiecznie przyjechać. Wobec tych osób policjanci podjęli interwencję, zostali oni wylegitymowani i będą podejmowane kolejne czynności” – powiedziała PAP komisarz Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji.

Most Świętokrzyski

Do pierwszych incydentów związanych z protestem Ostatniego Pokolenia doszło w poniedziałek rano – relacjonuje Polsat News.

– Pięć osób położyło się na jezdni na Moście Świętokrzyskim. Ruch był chwilowo wstrzymany. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Osoby blokujące ruch zeszły z jezdni. Zostały wylegitymowane – przekazała w rozmowie z polsatnews.pl komisarz Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Most Śląsko – Dąbrowski

Do incydentu doszło również na Moście Śląsko-Dąbrowskim. – Cztery osoby próbowały zablokować przejazd. Zostały wylegitymowane. Wiadomo, że do sądu zostały przesłane pierwsze wnioski o ukaranie. – W mediach społecznościowych grupy pojawiły się nagrania, na których widać, jak aktywiści stoją na jezdni ze swoimi plakatami, a samochody próbują ich wyminąć – czytamy na portalu Polsat News.

Aktywiści Ostatniego Pokolenia chcą skokowego zwiększenia inwestycji w kolej i komunikację zbiorową. Ich zdaniem od 2025 roku należy przekazać 100 proc. środków z budowy nowych dróg ekspresowych i autostrad na regionalne i lokalne połączenia kolejowe i autobusowe. 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024