1 / 7

Dzięki unijnemu dofinansowaniu w centrum Mszany powstało piękne i przyjazne mieszkańcom miejsce rekreacji i wypoczynku.

Realizacja projektu „Park Aktywnej Rekreacji w Mszanie szansą na rozwój turystyki w regionie” trwała od połowy marca do końca lipca 2015 r. Inwestycja służy aktywnemu rodzinnemu wypoczynkowi, a jej celem nadrzędnym było zagospodarowanie nieużytkowanego terenu w centrum sołectwa Mszana na miejsce przyjazne mieszkańcom i służące rozwojowi społeczności lokalnej. – Od kilku lat sukcesywnie prowadziliśmy działania przy parku. Denerwował mnie zapuszczony teren w samym centrum gminy, poniżej kościoła i Ośrodka Kultury. To było idealne miejsce na urządzenie rekreacyjno-wypoczynkowego miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli pójść na spacer, pobiegać albo spotkać się na zorganizowanej imprezie. W końcu udało nam się zdobyć środki zewnętrzne i wizja mogła się urzeczywistnić – mówi wójt Mszany, Mirosław Szymanek.

W istniejący drzewostan wkomponowano więc wiele elementów małej architektury, a tam, gdzie do tej pory były podmokłe nieużytki, powstały urządzenia do rekreacji i wypoczynku.  Mieszkańcy gminy mogą więc korzystać z 200 m ścieżek do biegania i ponad 700 m tras rowerowo- spacerowych, a także z boiska do siatkówki plażowej, dwóch betonowych stołów do ping ponga, skateparku, placu zabaw dla dzieci z piaskownicą w kształcie morskiego okrętu, ścianki wspinaczkowej oraz z siłowni terenowej. Teren wyposażono w kilkadziesiąt ławek parkowych, koszy na śmieci oraz kompresor do pompowania rowerów. – Chcemy, aby to miejsce żyło, a ludzie chętnie je odwiedzali – dodaje wójt.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Uroczyste otwarcie parku nastąpiło 2 sierpnia. Wydarzeniu towarzyszyło sadzenie drzewek gmin partnerskich oraz koncerty. Inwestycja kosztowała ponad 1 mln 500 tys. zł. Projekt „Park aktywnej rekreacji w Mszanie szansą na rozwój turystyki w regionie” jest w 85% współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

– Dodatkowo za 160 tys. zł z budżetu gminy wybudowano kładkę nad potokiem Mszanka, która połączyła teren w centrum (ul. 1 Maja i Tuskera) z kościołem i Ośrodkiem Kultury (ul. Mickiewicza). – informuje Mirosława Książek-Rduch, Insp. ds. Promocji i Informacji z Urzędu Gminy Mszana.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj