Pod chmurką i bez konieczności wykupienia drogiego karnetu na siłownię mogą dbać o formę fizyczną mieszkańcy osiedla Kopernika. W Gliwicach powstała kolejna siłownia plenerowa.

O budowie siłowni plenerowej na terenie osiedla Kopernika zdecydowali mieszkańcy, oddając swoje głosy na zadania jednoroczne w ramach konsultacji społecznych dotyczących planowania wydatkowania pieniędzy z miejskiej kasy. Nowe urządzenia do ćwiczeń stanęły między ulicami Gwiazdy Polarnej i Syriusza. Mieszkańcy mogą już korzystać z pięciu podwójnych urządzeń, czyli dziesięciu pojedynczych stanowisk. Do dyspozycji są m.in. takie urządzenia, jak: narty biegowe, wiosła, rower, jeździec, motyl, biegacz i duże koło Tai – Chi. Prace objęły również wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, montaż stojaków na rowery, ustawienie ławek i koszy na śmieci. Koszt inwestycji to prawie 64 tys. zł.

To nie jedyna nowość, ponieważ na osiedlu Kopernika kończą się również prace przy drugiej inwestycji, która wygrała w głosowaniu mieszkańców. Chodzi o zagospodarowanie terenu w zakolu ul. Centaura. Na finiszu są prace przy remoncie skweru (którego częścią jest plac zabaw), gdzie trwa budowa nowych alejek, ustawianie ławek i koszy na śmieci, odświeżenie boiska i montaż nowych piłkochwytów. Doposażono i zmodernizowano obecny tam plac zabaw. Zamontowano huśtawkę, dwie karuzele, zjeżdżalnię, dwa kiwaki. Plac zabaw został ogrodzony.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj