1 / 2

Stadion Amsterdam ArenA, siedziba klubu piłkarskiego Ajax, będzie miał zasilnie awaryjne z pochodzących z odzysku akumulatorów Nissan LEAF.

Zaprojektowany na potrzeby Amsterdam ArenA system będzie wykorzystywać 280 akumulatorów Nissan LEAF i zapewniać 4 MW mocy i 4 MW pojemności przy magazynowaniu. To największy system magazynowania energii zasilany akumulatorami z odzysku wprowadzony do użytku w europejskim przedsiębiorstwie. System xStorage Buildings wydajnie magazynuje energię i rozsyła ją w razie potrzeby. Projekt zrealizują Nissan, Eaton oraz The Mobility House.

Drugie życie akumulatorów

– Systemy xStorage Buildings nie tylko zapewnią istotną moc awaryjną dla stadionu, lecz również pomogą stabilizować holenderską sieć energetyczną w okresach zwiększonego poboru prądu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie ekscytujące wieści od Nissan na tym szybko rozwijającym się rynku – mówi Paul Willcox, prezes europejskiego oddziału Nissan.

xStorage Buildings nie tylko zapewnia awaryjną moc na Amsterdam ArenA, lecz również umożliwia, w razie konieczności, przesyłanie energii do sąsiednich budynków i ochronę sieci. Operatorem systemu xStorage Buildings zintegrowanego z Amsterdam ArenA będzie spółka technologiczna The Mobility House.

Zrównoważony projekt

– Mówimy tu o dużych zyskach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wkrótce będziemy w stanie przechowywać energię wygenerowaną przez nasze panele słoneczne i wiatraki i w razie potrzeby wykorzystywać ją. To doskonała innowacja, w przyszłości Amsterdam ArenA stanie się pierwszym stadionem na świecie, który nie będzie już korzystać z paliw kopalnych – stwierdził Henk Markerink, dyrektor generalny Amsterdam ArenA.

Frank Campbell, prezes oddziału EMEA, Electrical i Corporate Eaton, zauważył, że instalowany na Amsterdam ArenA system xStorage Buildings to jeden z przykładów szerokiego spektrum systemów magazynowania energii, które pozwalają korzystać z magazynowania energii w sposób bezpieczny, niezawodny i zrównoważony wszystkim ogniwom łańcucha energetycznego, od użytkowników końcowych poprzez przedsiębiorstwa do operatorów sieci.

Czytaj więcej

Skomentuj