Tauron myśli nad produkcją prądu i ciepła z odpadów. Na horyzoncie współpraca z koncernem Suez
Tauron zamierza współpracować z koncernem Suez w zakresie rozwoju kogeneracyjnych źródeł wytwórczych z wykorzystaniem paliw alternatywnych, w tym technologii termicznego przekształcania odpadów w energię – wynika z poniedziałkowego komunikatu Taurona. Spółka podpisała w tej sprawie list intencyjny z koncernem Suez.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8406582082606231340)






![Ukraina w czasie wojny inwestuje w biometan. Polska powinna pójść w jej ślady? [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/03/226a8354-300x200.jpg.pagespeed.ce.4VWYxifW7L.jpg)





![Wiśniewski (IEO): spółki komunalne mogą być brakującym ogniwem rozproszonej energetyki [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/02/wisniewski-300x169.png)











