Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Amsterdam stawia na 30 km/h

Amsterdam stawia na 30 km/h
pap/jw
02.10.2023, o godz. 14:05
czas czytania: około 1 minuty
0

W Amsterdamie trwa instalacja pięciu tysięcy znaków ograniczenia prędkości na drogach do 30 kilometrów na godzinę - informuje stołeczny ratusz. Ograniczenie prędkości zacznie obowiązywać od 8 grudnia, jednak samorząd chce przygotować mieszkańców na zmianę już teraz.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Obecnie na ulicach Amsterdamu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na nowych znakach z informacją o ograniczeniu do 30 km/h znajdują się obecnie naklejki informujące, że nowe ograniczenie obowiązuje od 8 grudnia br. “Naklejki zostaną usunięte z jednodniowym wyprzedzeniem” – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Jak deklaruje samorząd nowe ograniczenie powinno zmniejszyć liczbę poważnych wypadków o 20–30 procent. “Jadąc trochę wolniej, pomagasz każdemu w naszym mieście poruszać się bezpiecznie. Jako kierowca masz szersze pole widzenia i możesz szybciej reagować w nieoczekiwanych sytuacjach” – podkreśla ratusz i przekonuje, że zmniejszy się również poziom hałasu.

Jednocześnie stworzonych zostanie więcej wydzielonych pasów ruchu dla komunikacji publicznej, “aby działał on jak najbardziej sprawnie”. Autobusy i tramwaje będą mogły się tam poruszać z prędkością 50 km/h.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024