Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Anita Sowińska: Stworzymy sprawiedliwy ROP, konsultacje trwają

Anita Sowińska: Stworzymy sprawiedliwy ROP, konsultacje trwają
Bartłomiej Leśniewski
26.02.2024, o godz. 14:28
czas czytania: około 1 minuty
0

- Chcemy stworzyć sprawiedliwy ROP. Konsultacje trwają, zależy nam na tym by uważnie wysłuchać wszystkich stron, zależy na poprawie jakości dialogu społecznego – mówiła Anita Sowińska, wiceminister klimatu i środowiska podczas debaty „Rok do ROP-u. Przyszłość systemu kaucyjnego”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Debata odbyła się 13 lutego 2024 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Wydarzenie zorganizowały redakcje “Energia i Recykling”, “Przeglądu Komunalnego” oraz Komitet Ochrony Środowiska KIG. Szczególnym gościem była Anita Sowińska, wiceminister klimatu i środowiska, a szczegółowa relacja z niego ukaże się w marcowych numerach „Przeglądu Komunalnego” i miesięcznika „Energia i Recykling”.

Podczas debaty zapraszaliśmy przed kamerę jej uczestników. – Zależy nam na tym, by stworzyć sprawiedliwy ROP – mówiła Anita Sowińska. Zauważała przy tym, że określenie „sprawiedliwy” inaczej rozumieją uczestnicy debaty. Inaczej samorządowcy, inaczej mieszkańcy, inaczej recyklerzy – jeszcze inaczej producenci.

– Ja jednak wierzę w to, że uda się w końcu odnaleźć kompromis i znaleźć ROP, o którym wszyscy interesariusze powiedzą, że jest sprawiedliwy. Prowadzimy konsultacje społeczne, zależy nam na ich wysokiej jakości – podkreślała Anita Sowińska.

Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta jest mechanizmem rządzącym systemami gospodarowania niektórymi odpadami. Mechanizm ten polega na obowiązku stworzenia przez wprowadzających na rynek produkty lub produkty w opakowaniach systemu zbierania i zagospodarowania powstających odpadów. Przedsiębiorcy wprowadzający na rynek te produkty powinni także sfinansować ten system, aby następnie – w procesie recyklingu – jak najwięcej odpadów zostało odzyskane w celu wytworzenia z nich surowców wtórnych.

Więcej o debacie:

ROP za rok, dwa lata, a może jeszcze później?

 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024