Apel: Bądź Światoczuły

Apel: Bądź Światoczuły
23.07.2007, o godz. 12:09
czas czytania: około 2 minut
0

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Warszawa, 17 lipca 2007 r. – Największe gwiazdy muzyki wystąpiły w serii koncertów na całym świecie popierając w ten sposób kampanię na rzecz walki z ociepleniem klimatu. Polskie gwiazdy, aktorzy, dziennikarze i podróżnicy byli szybsi i już wcześniej podpisali ekologiczny Apel „Bądź Światłoczuły”. Zawiera on trzy krótkie zasady, które stosowane w codziennym zyciu przyczyniają się do skutecznej ochrony środowiska.
Bądź Światoczuły: wyłączaj, zakręcaj, segreguj. W tym trzypunktowym apelu kryje się podstawowa prawda o ochronie środowiska. Pamiętajmy, że klimat na Ziemi zmienia się i tylko podejmując zdecydowane działania możemy temu zapobiec. Apelujemy do wszystkich ludzi, żeby oszczędzali energię i wodę oraz segregowali śmieci. Podpisując się pod Apelem zwracamy uwagę, że walczymy w ten sposób o przyszłość naszych dzieci i wnuków – mówi Artur Barciś aktor teatralny i filmowy.
Apel został wystosowany z inicjatywy firmy Bayer, która wspólnie z UNEP-em od wielu lat prowadzi działania zmierzające do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz promuje postawy proekologiczne i zrównoważony rozwój. Pod Apelem swoje podpisy złożyli m.in. Piotr Adamczyk, Artur Barciś, Barbara Bursztynowicz, Agata Buzek, Elżbieta Dzikowska, Ilona Felicjańska, Ewelina Flinta, Piotr Galiński, Marek Kamiński, Jacek Kawalec, Robert Kudelski, Ewa Kuklińska, Agata Młynarska, Beata Pawlikowska, Lidia Popiel, Marcin Prokop, Joanna Racewicz, Katarzyna Trzaskalska, Janusz Tylman, Dorota Wellman, Aleksandra Woźniak.
Podpisany apel został umieszczony na wystawie prac fotograficznych konkursu „Ekologia w Obiektywie” na murach Barbakanu w Warszawie. Oprócz nagrodzonych prac można oglądać zdjęcia wykonane przez sygnatariuszy Apelu, którzy dostrzegli niebezpieczeństwa wynikające z globalnego ocieplenia i uznali to za ważny problem. Teraz aktywnie włączyli się do walki z tym niekorzystnym zjawiskiem i chcą zachęcić do niej nas wszystkich.
Problem globalnego ocieplenia jest obecnie jednym z najważniejszych tematów poruszanych w Parlamencie Unii Europejskiej. Był to również jeden z wiodących tematów ostatniego szczytu G8. Jednak nie tylko politycy i przemysł są odpowiedzialni za stan środowiska. Problem globalnego ocieplenia to wyzwanie dla nas wszystkich. Na całym świecie artyści włączyli się do działań na rzecz klimatu.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024