421 firm z 23 krajów przybyło dzisiaj do Kielc na święto drogownictwa. Pięć wystaw, AUTOSTRADA–POLSKA, MASZBUD, ROTRA, TRAFFIC-EXPO – TIL oraz debiutujący EUROPARKING będzie można zwiedzać do piątku, 15 maja.

Uczestników targów powitał Andrzej Mochoń, prezes Targów Kieleckich. – Targi w Kielcach mają najlepszą infrastrukturę drogową w tej części Europy – powiedział. Zostało to osiągnięte dzięki funduszom unijnym, o których wspomniał Wojciech Lubawski, prezydent Kielc w trakcie uroczystego otwarcia targów – Mijająca perspektywa unijna pozwoliła nam na realizację inwestycji za ponad miliard euro. W większości były to inwestycje w związane z infrastrukturą drogową – powiedział Lubawski.

Podczas uroczystości otwarcia wielokrotnie podkreślano ożywienie w drogownictwie oraz oczekiwania branży związane z kolejną perspektywą unijnego dofinansowania. Wojciech Lubawski zauważył, że rozpoczynające się targi tylko potwierdzają tę tendencję. Z kolei Tomasz Rudnicki, Dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad powiedział, że Targi Kieleckie stały się platformą wymiany wniosków, która łączy poprzednią perspektywę unijną z nadchodzącą.

Targom towarzyszy szereg konferencji i seminariów. Pierwszego dnia odbywa się “Kongres Innowacji Infrastrukturalnych”. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia – jego głównym celem jest wyłonienie i zaprezentowanie najbardziej nowoczesnych, innowacyjnych produktów i technologii stosowanych w branży drogowej, mostowej i dziedzinach pokrewnych. Drugiego dnia uczestnicy i goście targów będą mieli okazję oglądać w akcji operatorów maszyn budowlanych. Na konkurs operatorów maszyn „ Big Bau Masters w Targach Kielce” zaprosił Andrzej Mochoń w trakcie uroczystości  otwarcia.

Targi Autostrada Polska odbywają się w Kielcach już  po raz 21. Z kolei MASZBUD, wystawa Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych gości w Kielcach już 17 raz. Co roku w maju do stolicy województwa świętokrzyskiego zjeżdża kilka tysięcy reprezentantów drogownictwa. Targi cieszą się dużym zainteresowanie i towarzyszy im dobry klimat do podpisywania kontraktów, czego życzył wszystkim Tomasz Rudnicki w trakcie otwarcia.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj