Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał preferencyjna pożyczkę w wysokości 31 tys. zł dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” w Bielsku-Białej. Środki te przeznaczone zostaną na zakup i instalację instalacji solarnej w nowowybudowanym budynku Ośrodka Rehabilitacyjnego w Bestwinie.

Od początku istnienia Stowarzyszenia jego głównym celem jest budowa Grupowego Domu Stałego Pobytu wraz z warsztatami terapii zajęciowej na terenie Ośrodka w Bestwinie. Jego organizatorzy chcą zapewnić w nim możliwość uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych wszystkim tym osobom, które ciągle nie mają takiej możliwości, a także zapewnić miejsce do godnego życia osobom niepełnosprawnym, które np., z powodu śmierci rodziców zostaną pozbawione dachu nad głową. Dom przeznaczony jest dla 22 młodych osób mieszkających w okolicach Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Bestwiny i Starej Wsi.

Powstający dom ma powierzchnię 953 metrów kwadratowych. Znajdują się w nim pokoje jedno i dwuosobowe, pomieszczenia dla prowadzenia warsztatów terapii zajęciowej, kuchnia, pokój lekarski, sala widowiskowa i sala rehabilitacyjna.

Instalacja solarna ma być inwestycją wspomagającą ogrzewanie budynku, którego podstawowym źródłem ciepła będzie kotłownia gazowa. Dzięki temu zmniejszeniu o 14 procent ulegną roczne koszty przygotowania ciepłej wody w tym obiekcie.

źródło: wfosigw.katowice.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj