Instytut Ochrony Środowiska zakończył zapisy na darmowe szkolenia z BDO w miastach wojewódzkich. Można się jeszcze zapisać na profesjonalne szkolenia w Katowicach/Chorzowie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu organizowane przez “Przegląd Komunalny”.

Zapisy na bezpłatne szkolenia organizowane w miastach wojewódzkich przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB) we współpracy z Ministerstwem Środowiska zostały zakończone.

W 16 miastach zostanie przeprowadzonych 59 darmowych szkoleń, na których przeszkolonych zostanie prawie 6,5 tys. uczestników. Planowana jest kolejna edycja szkoleń dla osób zainteresowanych tematyką BDO, ale następny cykl wydarzeń organizowanych przez IOŚ-PIB rozpocznie się dopiero w 2020 r.

Do końca 2019 r. odbędą się jednak jeszcze cztery szkolenia “Przeglądu Komunalnego” pt. „Elektroniczna ewidencja odpadów w systemie BDO”: w Katowicach/Chorzowie (19 listopada), Warszawie (29 listopada), Poznaniu (6 grudnia) i Wrocławiu (17 grudnia). Więcej informacji można uzyskać na stronie bdo.abrys.pl.

BDO pod kontrolą. Kolejne profesjonalne szkolenie już wkrótce

Partnerami szkolenia są: Kancelaria Prawnicza Głowacki i Wspólnicy sp.k oraz Rada Przedstawicieli Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (Rada RIPOK).

Przypomnijmy, że baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) to system informatyczny utworzony na podstawie przepisów ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (DzU z 2018 r. poz. 992) art. 238 ust. 1. Data uruchomienia była wielokrotnie przesuwana.

Integralną częścią BDO jest rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Został on uruchomiony 24 stycznia 2018 r. i jest to pierwszy element BDO. Z kolei od 1 stycznia 2020 r. zostaną uruchomione kolejne moduły systemu tj. ewidencji i sprawozdawczości.

BDO – jak korzystać z nowego systemu?


BDO 750 x 300
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

4 Komentarze

  1. no odnośnie do przed mówcy mam pytanie kazdy sklep bedzie musiał odpad makulatury ważyć kupić wagę aby wazyc makulature ja równiez tego nie widze w praktyce kto prowadzi skup surowców wtórnych bedzie śmietnik bajzel w kraju dopiero

  2. to jest chore ja na skupie zbieram po sklepach makulaturę za jednym razem 15 sklepów obsługuje ,i co za kazdym razem z każdego sklepu bede musiał to rejestrowac zatwierdzac chory system mi braknie dnia na te formalności w praktyce to jest nie realne zeby pracownik mi to robił bedzie smietnisko w kraju większe jak było

  3. Byliśmy. Warto jechać. Ponad to że zostaje przedstawiony moduł KPO i KEO to można zadawać pytania pracownikom ministerstwa środowiska i rozwiać pewne wątpliwości.

Skomentuj