Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Będą dotacje od NFOŚiGW na lokalne eko-projekty

Będą dotacje od NFOŚiGW na lokalne eko-projekty
lb
27.08.2015, o godz. 10:17
czas czytania: około 2 minut
0

Lokalne inicjatywy służące ochronie i poprawie stanu środowiska będą mogły uzyskać dofinansowanie NFOŚiGW od 150 tys. do nawet 400 tys. zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjęła w tym tygodniu nowy program priorytetowy, skierowany do osób indywidualnych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Program „Wzmocnienie działań społeczności lokalnych dla zrównoważonego rozwoju” ma służyć poprawie stanu środowiska naturalnego w skali lokalnej, przy zaangażowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Fundusz przeznaczy na ten cel 25 mln zł. Dotacje w wysokości od 150 tys. zł do 400 tys. zł będą mogły pokryć całość kosztów przedsięwzięcia.

Fundusz liczy, że w ramach programu uda się zrealizować co najmniej 900 lokalnych inicjatyw. Mają one w szczególności „rozwiązywać lokalne problemy środowiska naturalnego, tworzyć i wspierać lokalne partnerstwa i mechanizmy trwałej ochrony środowiska”. Chodzi tu m.in. o projekty ochrony zagrożonych gatunków i ekosystemów, przeciwdziałanie zanikaniu owadów zapylających, zakładanie i pielęgnacja małych zbiorników wodnych, zakładanie ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt a także rozwój, odtworzenie i pielęgnacja ogrodów, parków miejskich czy zieleńców.

– Polacy chętnie angażują się w lokalne inicjatywy w zakresie ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego, w jakim żyją. Przekonaliśmy się o tym, prowadząc program pilotażowy Inicjatywy Obywatelskie, w ramach którego zrealizowanych zostanie niemal pół tysiąca oddolnych inicjatyw. Dlatego teraz dedykujemy im odrębny program – mówi Dorota Zawadzka – Stępniak, zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW.

Pierwszy konkurs w ramach programu zostanie ogłoszony już we wrześniu, a nabór wniosków rozpocznie się w październiku. Przedsięwzięcie, które ma być dofinansowane, na etapie składania wniosku musi obejmować minimum 15 lokalnych ekologicznych inicjatyw obywatelskich. Według kryteriów NFOŚiGW za takie uznaje się te inicjatywy, które uzyskały poparcie minimum 5 mieszkańców gminy. Pomysły mogą realizować także organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, rady sołeckie, rady osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe.

Program będzie realizowany do końca 2023 roku.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024