Ministerstwo Klimatu przygotowało przepisy dotyczące gospodarowania odpadami w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Niebawem mamy poznać szczegóły.

Mowa o odpadach medycznych o kodzie 18 i odpadach komunalnych z kodem 20. Krótką informację zapowiadającą specjalne przepisy przekazał na profilu Ministerstwa Klimatu wiceminister Jacek Ozdoba.

– Decyzją wojewody będzie możliwość odstąpienia od rygorystycznych przepisów dotyczących utylizacji, transportu czy też innego gospodarowania odpadami w trakcie trwania stanu epidemicznego – mówił Ozdoba, dodając, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników i obywateli.

Inicjatywa resortu ma będzie dawała możliwość specjalnego trybu, który ma być stosowany „tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach”. Szczegółów na razie nie podano. Mają być znane „w najbliższym czasie”.

O tym, żeby gospodarka odpadami stała się jednym z priorytetów w czasie epidemii koronawirusa postulowali przedstawiciele, m.in. Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Stowarzyszenia Polski Recykling, ale także samorządów oraz firm i instytucji branżowych.

https://www.facebook.com/MinKlimatu/videos/650596432433151/

Czytaj więcej

6 Komentarze

  1. Większość piszących nie ma pojęcia o wirusach.
    Najważniejszym elementem jest unikanie kontaktów, czyli w pierwszym miejscu należy zamknąć PSZOK-i…
    Wirus bez żywiciela się nie rozmnaża, czyli nawet maseczki od chorych po paru godzinach są bezpieczne (w przeciwieństwie do bakterii….)

Skomentuj