W Płocku został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę terenu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Bielską, Obrońców Westerplatte i Mickiewicza w Płocku wraz z 36-miesięczną pielęgnacją wykonanych nasadzeń roślin.

Została wybrana oferta Zakładu Usług Ogrodniczych „Arbor” z ceną ofertową 589 870,00 zł. Firma zajmie się zagospodarowaniem działki w pobliżu powstającej Galerii Mosty i zajezdni PKS. Od strony południowej teren graniczy z niewielkim parkingiem i parterowymi budynkami. W pobliżu mieści się okrągły budynek kwiaciarni.

Obecnie plac porośnięty jest drzewami i krzewami bez żadnej kompozycji przestrzennej. Utwierdzona nawierzchnia jest w bardzo złym stanie. Nie ma tam żadnych elementów małej architektury, czyli np. ławek, śmietniczek itp.

Do końca lipca 2010 roku powstanie miejsce do krótkiego odpoczynku, z alejkami z kostki betonowej, placem z kostki brukowej z wydzielonymi miejscami na zieleń oraz niewielkim wzniesieniem porośniętym trawą. Rosnące wcześniej drzewa zostaną poddane pielęgnacji oraz dosadzone 22 nowe: klon tatarski, kasztanowiec czerwony, miłorząb japoński, glediczja trójcierniowa, robinia Małgorzaty, lipa drobnolistna. Zostanie posadzonych około 3600 sztuk krzewów, m.in. berberysy, derenie, tawuły, sosny, kaliny, trzmieliny.Pojawią się też byliny: rozchodniki, żurawki, macierzanki, lewizje, przetaczniki. Wiosną zakwitnie około 2 tysięcy krokusów, narcyzów i tulipanów.

Na skwerze stanie też osiem ławek z oparciami oraz kosze na śmieci.

Arbor zrealizuje inwestycję do 31 lipca przyszłego roku. Przez następne 36 miesięcy zajmie się pielęgnacją zieleni w tym rejonie. Wykonanie wszystkich prac kosztować będzie 589 tys. 870 zł, z czego 73 tys. 200 zł to cena trzyletniej pielęgnacji wykonanych nasadzeń.

źródło: plock.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj