1 / 5

W Szczecinie powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej – Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę dawnego zajazdu Szmaragd.

Podstawowym celem szczecińskiej inwestycji jest utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej – Szkolne Schronisko Młodzieżowe “Szmaragdowe-Zdroje”. Jego zadaniem będzie edukacja ekologiczna, w szczególności ukierunkowana na propagowanie idei bioróżnorodności.

W nowym obiekcie jednorazowo będzie mogło przebywać ok. 40 osób. Bazę noclegową schroniska stanowić będą pokoje 2-, 4- i 6-osobowe z łazienkami zlokalizowane na piętrze. Na parterze natomiast znajdzie się pokój z łazienką oraz WC ogólnodostępne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Całoroczne schronisko będzie posiadało kuchnię samoobsługową z miejscami do spożywania posiłków, świetlicę z jadalnią, pomieszczenie do suszenia odzieży, pomieszczenie administracji oraz magazyn gospodarczy.

W Szczecinie remontują cmentarze i tworzą ptasie azyle

Na parterze w części przyległej do wielofunkcyjnych sal ekspozycyjnych z tarasem znajdą się pomieszczenia małej gastronomi z możliwością bezpośredniego wydawania gotowych posiłków i napojów. Planowana jest również zmiana zagospodarowania terenu w zakresie edukacji ekologicznej na przyległym do budynku obszarze.

Zagospodarowanie terenu poprzez dodatkowe elementy infrastruktury ma umożliwić zorganizowanie imprez masowych związanych z edukacją ekologiczną. Budynek główny oraz przyległy teren zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Termin wykonania całej inwestycji określa się na 600 dni kalendarzowych liczonych od momentu podpisania umowy. Zamknięcie przetargu – 21 listopada.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj