Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Bez podwyżek za wodę i ścieki. Zapowiedź władz Łodzi

Bez podwyżek za wodę i ścieki. Zapowiedź władz Łodzi
PAP
29.09.2020, o godz. 8:40
czas czytania: około 2 minut
0

W Łodzi nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki - ogłosiła w poniedziałek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Wcześniej o wycofanie wniosku o ponad 40-proc. podwyżkę opłat za wodę do władz Łodzi apelował prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

– Łódzka woda jest najlepsza oraz tania. I tak zostanie. Po tym, jak Wody Polskie odrzuciły wniosek prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji o zmianie taryfy, zdecydowałam, że w tym roku podwyżki cen wody nie będzie. Ma to też swój wymiar symboliczny, ponieważ w czasie, kiedy dostajemy nowe zobowiązania i opłaty, które rosną, tam gdzie miasto jest w stanie, będziemy pomagać mieszkańcom – podkreśliła prezydent Zdanowska na konferencji w poniedziałek.

Zdanowska podjęła decyzję o utrzymaniu dotychczasowych opłat za zużycie wody i utylizację ścieków po konsultacji z prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, który zapewnił, iż kondycja finansowa spółki jest dobra i nie ma powodu podnoszenia cen za usługi tej jednostki. Zakład ma zaproponować nową taryfę cen za wodę do 28 lutego 2021 r. Jeśli zostanie zaakceptowana przez Wody Polskie, to obowiązywać będzie od 13 czerwca przyszłego roku przez kolejne trzy lata.

W kwietniu br. o wycofanie wniosku o ponad 40-procentową podwyżkę opłat cen za wodę w liście otwartym skierowanym do prezydent Łodzi apelował prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca. Podkreślił wówczas, że w sytuacji pandemii taka podwyżka jest nieuzasadniona i godzi w interesy ekonomiczne obywateli.

W odpowiedzi na apel prezes łódzkich Wodociągów Jacek Kaczorowski zaprzeczył, by władze Łodzi planowały podwyżkę na takim poziomie.

W poniedziałek łódzki magistrat poinformował również, że miasto prowadzi rozmowy z pracownikami ZWiK. Prezydent Łodzi Zdanowska zapewniła, że nie stracą oni pracy; chciałaby, aby za okres pandemii otrzymali dodatkową gratyfikację.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024