W ostatni weekend sierpnia plaże Sopotu i Władysławowa zmieniły się w „Strefę Bioróżnorodności”. W specjalnie zaaranżowanym edukacyjno-informacyjnym miasteczku Ministerstwa Środowiska, plażowicze dowiedzieli się, czym jest różnorodność biologiczna i w jaki sposób jesteśmy jej częścią.

Ci, którzy odwiedzili „Strefę” mogli układać na molo ekologiczne klocki, zagrać w wielkowymiarowe domino lub wziąć udział w konkursie na najładniejsze rzeźby z piasku. Interaktywne zabawy i konkursy miały pokazać rodzicom i najmłodszym, że wszyscy jesteśmy integralną częścią przyrody, a naruszenie równowagi między poszczególnymi elementami może zagrozić naszemu istnieniu.

Projekt „Strefa bioróżnorodności” to element kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska „Różnorodność biologiczna. I Ty zależysz od niej”. Ma ona zwrócić uwagę na wpływ, jaki na nasze życie ma środowisko, które nas otacza.

Kampania związana jest z tegorocznymi obchodami Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Są one okazją do przeprowadzenia ogólnoświatowej kampanii mającej na celu podniesienie świadomości społecznej na temat różnorodności biologicznej, poprzez zwrócenie uwagi na znaczenie różnorodności biologicznej dla jakości życia człowieka, pokazanie dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie ochrony zasobów przyrodniczych oraz zachęcenie do podejmowania dalszych wzmożonych wysiłków na rzecz przeciwdziałania utracie różnorodności biologicznej.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj