Redakcja miesięcznika „Czysta Energia” oraz Centrum Targowe Pomorza i Kujaw zapraszają 16 i 17 czerwca do Bydgoszczy na konferencje “Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju” oraz “Biogazownia – źródło zielonej energii”.

Branża biomasowa to hit minionych lat. Energia z biomasy zawsze typowana była jako najbardziej popularne źródło odnawialnej energii. Owszem, jej udział w realizacji unijnego celu jest największy, ale stało się tak głównie za sprawą zastosowania na dużą skalę technologii współspalania biomasy z węglem.

W cieniu technologii współspalania nie rozwinęła się na większą skalę produkcja biomasy na plantacjach roślin energetycznych, ani jej przetwarzanie na paliwa w postaci pelet i brykietów. Spowodowało to zniechęcenie inwestorów i wielu producentów przebranżowiło się. Z danych zebranych przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii wynika jednak, że rośnie zużycie pelet w Unii Europejskiej, a i w Polsce w 2014 r. wzrosła produkcja pelet.

Nastąpiło to po dwóch latach stagnacji. Branża biomasowa wychodzi z niebytu, ograniczony został też import biomasy, a w nowych zapisach ustawy o odnawialnych źródłach energii zmniejszono znaczenie technologii współspalania. Energetyka zawodowa pozostanie jednak wielkim odbiorcą biomasy tyle, że będzie ją spalała w większości w kotłach jej dedykowanych.

Zatem warto mieć nadzieję, że powrócimy do normalności i czystego źródła energii, jakim jest biomasa. Zabiega o nią też branża biogazowa, dla której zapisy w obecnej ustawie o OZE nie są zbyt łaskawe, ale opłacalność produkcji energii z biogazu wzrasta nawet przy niewielkim jej wsparciu.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Bałtycka Agencja Poszanowania Energii oraz Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego. Konferencje odbywają się w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka, a udział w nich jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich do udziału!

 POBIERZ PROGRAM 

 Miejsce wydarzenia:

16-17.06.2015 r.
Centrum Targowe Pomorza i Kujaw
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka
Salka konferencyjna

Kontakt do organizatora:

Urszula Wojciechowska
tel: 784 001 821
email: u.wojciechowska@czystaenergia.pl

CzystaEnergia

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj