Gorzów Wielkopolski i Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wstępnie porozumieli się w sprawie budowy przepompowni na Zakanalu i przebudowy Kanału Siedlickiego. Cała inwestycja pochłonie 18 mln zł.

Koncepcja odwodnienia Zawarcia zakłada budowę przepompowni na Siedlicach, budowę rowu dopływowego i modernizację ponad 3 km odcinka Kanału Siedlickiego. Kanał ma być wyregulowany, oczyszczony i pogłębiony.

W ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze władze Gorzowa i marszałek zawarli porozumienie w sprawie koncepcji i uzgodnili, w jaki sposób miałaby być ona sfinansowana. Budowa przepompowni, rowu dopływowego i modernizacja kanału to koszt około 18 mln. Ustalono, że 85 proc. kwoty będzie pochodzić ze środków unijnych, a pozostałe koszty pokryją po połowie miasto i marszałek, reprezentowany przez Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Być może uda się je pozyskać z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Umowa dotycząca współpracy między Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta, w sprawie koncepcji dla Zakanala, zostanie w najbliższym czasie podpisana. Konkurs w ramach LRPO, w którym miasto będzie starać się o środki na tę inwestycję, zostanie zorganizowany pod koniec marca.

źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj