W Bydgoszczy podpisany został kontrakt dotyczący budowy magistrali wodociągowej do Fordonu. Projekt realizowany jest w ramach programu Bydgoski System Wodny i Kanalizacyjny. Część kosztów pokryje Unia Europejska.

Całe zadanie podzielone było na trzy części. Prace nad pierwszym i drugim etapem wodociągowcy zakończyli w kwietniu 2005 roku. Wybudowano wtedy około 9 km magistrali wodociągowej oraz 1,8 km sieci wodociągowej zasilającej gminę Osielsko i dzielnicę Myślęcinek. Trzecia część zadania, będąca uzupełnieniem realizowanych poprzednio inwestycji,  obejmuje budowę magistrali wodociągowej od ul. Żnińskiej do ul. Partyzantów o długości około 0,6 km wraz z przejściem przez rzekę Brdę.

Całe przedsięwzięcie jest niezmiernie istotne dla bydgoszczan, szczególnie dla mieszkańców Fordonu. Ok. 80 tys. mieszkańców tej dzielnicy już dziś może mieć pewność, że w przypadku jakiejkolwiek awarii głównej magistrali, która dostarcza im wodę, istnieć będzie druga, która bez problemu zapewni Fordonowi stałą dostawę wody.

CCJ 300 x 250

Realizacja zadania ma pozwolić również na pełne wykorzystanie istniejących zbiorników retencyjnych w Fordonie oraz obniżenie ciśnienia w miejskiej sieci wodociągowej, co skutkować będzie mniejszymi stratami przepływu wody w sieci oraz minimalnym zagrożeniem awariami.

Całość prac ukończona zostanie w listopadzie br., a koszt ich wykonania wyniesie 4,9 mln zł.

źródło: bydgoszcz.pl

Kolędownik 2018 696px
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj