88,67% udziałów Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy zostało wystawione na sprzedaż. Miasto chce zyskać minimum 263 mln zł, a pracownicy gwarancję zatrudnienia przez kolejne 5 lat.

– Przygotowania do sprzedaży trwały dość długo. Naszym celem było jednak należyte zabezpieczenie interesów miasta i załogi KPEC-u – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Konstanty Dombrowicz. – Inwestor będzie zobligowany utrzymać obecny poziom zatrudnienia przez 5 lat oraz wykonać plan inwestycyjny warty minimum 101 mln zł – dodał prezydent.

– Negocjacje dotyczące gwarancji dla pracowników trwały od grudnia ubiegłego roku do marca roku bieżącego. Związki zawodowe wykazały się dużym zrozumieniem, przez co po zakończeniu negocjacji obie strony były zadowolone z osiągniętego porozumienia – mówił Wojciech Nowacki, zastępca prezydenta miasta.

Pakiet 407 udziałów spółki wystawiony zostanie na sprzedaż za minimalną cenę 263 003 400 zł. – Mamy nadzieję, że ostateczna cena będzie znacznie wyższa niż wywoławcza. Na pewno jednak nie sprzedamy przedsiębiorstwa poniżej ustalonej kwoty 263 mln zł – komentował prezydent Konstanty Dombrowicz.

Firmy branżowe chętne do zakupu 88,67% udziałów w bydgoskiej spółce mają czas na składanie ofert do 1 czerwca do godziny 12.  Tego dnia nastąpi otwarcie kopert z ofertami. – Pieniądze pozyskane ze sprzedaży KPEC-u wydane będą na swoisty skok w przyszłość, a nie na bieżące funkcjonowanie miasta. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się nam podjąć decyzje na temat finansowania inwestycji odkładanych przez lata – dodał prezydent Dombrowicz.

źródło: bydgoszcz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj