Trzy razy w tygodniu dno Międzywodzia (kanału na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy) oczyszczane będzie z piasku, mułu i osadów organicznych. Fachowcy zadbają również o odpowiedni stan fontann działających na terenie Bydgoszczy.

Bieżącej konserwacji i czyszczeniu poddawane będą wodotryski przy ulicach Długiej, Słowackiego i Jagiellońskiej, przy placu Teatralnym, Starym Rynku oraz w parkach: Kazimierza Wielkiego, Wincentego Witosa i Henryka Dąbrowskiego. Przed uruchomieniem fontann misy przejdą szczegółowy przegląd techniczny.

W tym roku, w sposób szczególny, miasto zadba o Międzywodzie. Dzięki dużej częstotliwości czyszczenia zbiornika na Wyspie Młyńskiej – 3 razy w tygodniu – z pewnością nie dojdzie do sytuacji, w której osad będzie negatywnie wpływał na estetykę tego miejsca. Firma wyłoniona w przetargu zadba również o otoczenie Międzywodzia: ławki, oświetlenie i balustrady pomostów.

Koszt utrzymania wszystkich obiektów: fontann, Międzywodzia i zdrojów przy ul. Długiej wyniesie 78 tys. zł.

Ponadto miasto będzie kontynuowało prace – rozpoczęte pod koniec 2009 roku – na placu Wolności związane z odnawianiem misy, w której stanie odtworzona fontanna „Potop”. W pierwszym etapie rewitalizacji odnowiona zostanie misa wraz z mozaiką, która w latach powojennych została zalana asfaltem. Roboty obejmą też remont instalacji podziemnych. W drugim etapie uporządkowany zostanie natomiast teren wokół fontanny oraz wykonane zostanie oświetlenie miejsca. Wszystkie wymienione prace sfinansuje miasto.

źródło: bydgoszcz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj