Od połowy grudnia w bydgoskim Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej funkcjonuje oficer przystankowy. Jego praca polega na dokładnej inwentaryzacji przystanków komunikacji miejskiej, szczególnie pod kątem stanu infrastruktury oraz zaśmiecających przestrzeń publiczną nielegalnie zawieszonych reklam. Są już pierwsze efekty.

Podczas pierwszych dwóch tygodni pracy oficer zinwentaryzował w ten sposób blisko 200 przystanków, głównie w centrum miasta. Oddzwonił też na numery podane na znalezionych reklamach. Efekt? Wszystkie z ponad 20 takich rozmów zakończyły się pozytywnie, czyli usunięciem nielegalnych ogłoszeń. W ten sposób oczyścił już dużą część wiat w centrum miasta, a jeszcze wiosną efekty jego pracy powinny być zauważalne na pozostałych osiedlach. Rozmówcy zwykle tłumaczą oficerowi przystankowemu, że „nie wiedzieli, że zrobili coś nielegalnego”.

Bydgoski magistrat przypomina, że zamieszczanie ogłoszeń na przystankach komunikacji publicznej, zgodnie z kodeksem  wykroczeń, stanowi naruszenie prawa zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny.

Mieszkańcy mogą również sami zgłaszać interwencje dotyczące infrastruktury przystanków. Informacje te przyjmowane są pod numerem: 52-582-27-28 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj