Podział miasta na rejony odśnieżania, konsultacje z Radami Osiedli oraz przygotowanie rezerw piasku i soli – to najważniejsze punkty planu, który ma zagwarantować sprawną walkę ze skutkami zbliżającej się zimy.

Całość prac związanych z odśnieżaniem ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej koordynować będzie Wydział Zarządzania Kryzysowego. – Będziemy się starać, by dolegliwości związane z zimową pogodą były dla mieszkańców jak najmniejsze – zapewnia prezydent Konstanty Dombrowicz.

Bydgoszcz podzielona został na dwie części: północną i południową. Oczyszczaniem głównych ulic w każdej z nich zajmie się inna firma. Dodatkowo miasto podzielono na 10 stref, w których będą pracować ekipy odśnieżające chodniki – łącznie 265 tys. m2 powierzchni. Osoba grupa zajmie się również sprzątaniem blisko 600 przystanków komunikacji miejskiej i ich okolic.

Stan przejezdności ulic ma być przywracany 2 godziny po ustąpieniu opadów. Jeżeli jednak śnieg będzie padał nieprzerwanie, to prace będą prowadzone na bieżąco. Do walki z zimą przygotowano 13 pługosolarek, 18 miniciągników, 20 ładowarek i 60 pojazdów załadowczych.

Plan walki ze skutkami ataku zimy został przygotowany po konsultacjach z przedstawicielami Rad Osiedli, którzy, m.in. wyznaczyli miejsca składowania śniegu. Stosowne służby sprawdziły wyznaczone rejony pod względem wystąpienia ewentualnego zagrożenia środowiska.

Pomoc przy usuwaniu śniegu zadeklarowały również zakłady karne i śledcze, które oddelegują do pomocy blisko 100 osób. Udział w akcji chcą wziąć również bezdomni – około 30 osób. Wszystkie osoby otrzymają od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wyżywienie.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj