Już od sierpnia mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z kolejnych 40 jednośladów Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego usytuowanych w czterech nowych stacjach.

Aktualnie w Bydgoszczy można wypożyczać rowery na 31 stacjach. Od sierpnia ich liczba zwiększy się do 35, a w 2017 roku planowanie jest rozszerzenie systemu BRA do blisko 60 stacji. Łączna liczba wypożyczeń Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego od momentu rozpoczęcie funkcjonowania systemu to ponad 300 tysięcy. Najbardziej popularnymi stacjami miejskiego roweru są: Plac Wolności, Dworzec PKS i Plac Teatralny.

Lokalizacja nowych stacji zostanie w najbliższym czasie skonsultowana z zespołem ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy, w którego skład wchodzą m.in. przedstawiciele środowiska rowerzystów.

– Zespół do spraw polityki rowerowej, który bardzo szanuję z uwagi na społeczny charakter ich działalności oraz fakt, że skupia wiele środowisk, jest dla mnie ważnych partnerem w zakresie podejmowania decyzji. Ponownie poprosimy go, aby zarekomendował lokalizacje nowych stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego – powiedział prezydent Rafał Bruski.

Władze miasta zakładają, że w 2017 BRA powiększy się o kolejnych 20-25 stacji. Pozwoli to na rozwój systemu na kolejnych osiedlach. Ponadto toczą się zaawansowane rozmowy między dwoma podmiotami gospodarczymi a operatorem odnośnie powstania kolejnych stacji na terenie miasta.

– Rower miejski jest bardzo popularny w naszym mieście. Myślę, że jesteśmy wśród trzech miast z największą liczbą wypożyczeń – dodał prezydent.

Czytaj więcej

Skomentuj