Skwer przy Muzeum Etnograficznym zmienia wygląd. W pierwszym, tegorocznym etapie prace objęły kwietnik bylinowy, który został rozbudowany i jest na nowo aranżowany. Inwestycja, nadzorowana przez Wydział Środowiska i Zieleni UMT, zakończy się w listopadzie.

Nowe rośliny, więcej ławek, żywopłot i nowe kamienne aranżacje klombów – to tylko niektóre pomysły na odświeżenie wizerunku ulubionego skweru torunian. Prace ruszyły pod koniec października 2009. Prowadzi je, zajmująca się tym terenem na zlecenie miasta, firma zieleniarska "Skwer".

W pierwszym etapie został rozbudowany skwer bylinowy między przystankiem autobusu linii nr 27 a budynkiem dawnego Arsenału. Zostały tam ułożone kamienne obramowania kwietników, posadzono nowe byliny, założono trawniki i żywopłot, który pozwoli uczynić miejsce nieco bardziej kameralnym. Przybędzie także kilka nowych ławek. W tej chwili trwają prace przy podeście od strony muzeum, spadek terenu został tam wyrównany, kamienne obramowanie podestu zmieniło kształt i jest układane z solidnej kostki granitowej.

Ten etap inwestycji zakończy się w listopadzie 2009 i będzie kosztował 48 tys. zł. W dalszych latach planowane są prace na kolejnych częściach skweru, związane z nową aranżacją klombów. Ich realizacja jest jednak uzależniona od funduszy, jakimi dysponować będzie Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj