CBA w stołecznym ratuszu. Kolejne zatrzymania ws. reprywatyzacji

CBA w stołecznym ratuszu. Kolejne zatrzymania ws. reprywatyzacji
jwo
06.02.2017, o godz. 13:32
czas czytania: około 2 minut
1

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali trzy osoby w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Wśród zatrzymanych jest m.in. były z-ca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i dwie inne osoby z tego biura, które obecnie nadal pracują w jednostkach samorządowych Warszawy.

Jak poinformowało biuro prasowe CBA, zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym.

Pod lupą aż 170 nieruchomości

Postępowania ws. reprywatyzacji w Warszawie dotyczą już blisko 170 nieruchomości – powiedział w środę dyrektor Departamentu ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej Michał Ostrowski.

– Praktycznie każde zawiadomienie o przestępstwie, które jest składane do prokuratury, czy to na szczeblu prokuratury krajowej czy na szczeblu prokuratury regionalnej, ale również i do prokuratur rejonowych, jest wnikliwie badane i poddawane szczególnemu postępowaniu sprawdzającemu. Nie ma pochopnych decyzji o odmowach wszczęcia postępowania jak było dotychczas – powiedział Ostrowski.

Dodał, że sprawy, w których prokurator uznał, że zachodzi podstawa do wszczęcia postępowania przygotowawczego, a więc zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, obejmowane są nadzorem przez prokuraturę krajową.

10 mln zł w kieszeniach urzędników

Dyrektor departamentu powiedział, że postępowania prowadzone w prokuraturze regionalnej we Wrocławiu koncentrują się głównie na odpowiedzialności urzędników urzędu miasta w Warszawie.

Postępowania w prokuraturze regionalnej w Warszawie dotyczą odpowiedzialności także innych osób, w tym notariuszy i osób wydających decyzje nie tylko w urzędzie miejskim.

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski przekazał, że prokuratorzy zabezpieczyli już ok. 10 mln zł w gotówce.

Źródło: Kurier PAP (1), (2)

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Izana

Komentarz #2744 dodany 2017-02-06 21:49:55

Problem polega na tym, że jeszcze dużo "starych myszy" harcuje tam, gdzie kota nie ma, czyli w jednostkach w różnych miastach Polski. Mam na myśli prokuraturę jak i policję. Przykład który dziś znalazłem (nie dotyczy reprywatyzacji ale układu): [prosimy nie zamieszczać linków zewnętrznych - moderacja] Władza u góry zmieniła się ale przeciez nie wymieniono prokuratorów.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka przestrzenna
css.php
Copyright © 2024