Na certyfikowanym piasku znad bałtyckiej plaży w Międzyzdrojach mogą wypocząć bydgoszczanie podczas spacerów na Wyspie Młyńskiej. Plaża nad Brdą to nie jedyny element współpracy między Bydgoszczą a Międzyzdrojami.

Ponad 100 ton nadmorskiego piasku przywieziono na Wyspę przed kilkoma dniami. Certyfikat poświadczający autentyczność złocistych ziarenek osobiście dostarczył do Bydgoszczy burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz, który na Wyspę Młyńską dotarł drogą wodną. – Swój piasek poznam wszędzie – żartował burmistrz i całkiem na poważnie wyjaśnił, że każda nadbałtycka plaża ma inną granulację piasku, stąd jeden rzut wprawnego oka gospodarza nadmorskiej gminy wystarczył, aby stwierdzić, że na bydgoskiej plaży leży oryginalny „produkt” z Międzyzdrojów.

– Odradzałbym poszukiwanie bursztynów, bo te zostały w Międzyzdrojach, natomiast serdecznie zapraszam bydgoszczan i gości na naszą plażę na wypoczynek i rekreację – powiedział prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Jako pierwsze jakość piasku na bydgoskiej plaży sprawdziły siatkarki GCB Centrostalu Bydgoszcz. – Dziewczyny w trakcie okresu przygotowawczego przed nowym sezonem często grają na piasku. Do tej pory najczęściej było to boisko przy KS Gwiazda, teraz można skorzystać z plaży z nadmorskim piaskiem w centrum miasta – wyjaśnił wiceprezes KS Pałac Waldemar Sagan.

Właśnie dlatego, że plaża ma być miejscem rekreacji i wypoczynku, obowiązywać na niej będzie zakaz wyprowadzania psów. Plaża to kolejny efekt współpracy między gminami. Wcześniej – zgodnie z porozumieniem, jakie władze Bydgoszczy i Międzyzdrojów podpisały w czerwcu br. – Bydgoszcz promowana była w Międzyzdrojach m.in. podczas Festiwalu Gwiazd, natomiast bannery reklamujące tę nadmorską gminę wisiały w wielu punktach naszego miasta przez całe wakacje.

źródło: bydgoszcz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj