16 lutego, z terenu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie, wyjechał kolejny transport z pomocą materialną dla Mikołajowa, miasta partnerskiego Chełma.

W przekazaniu pomocy dla Mikołajowa ze strony chełmskego samorządu uczestniczyli Longin Bożeński – Przewodniczący Rady Miasta Chełm, Aneta Szostak – Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury, która koordynuje współpracę z miastami partnerskimi oraz Jakub Oleszczuk – prezes MPGK Chełm.

Wsparcie dla odbudowy infrastruktury

Tym razem, w ramach transportu do Mikołajowa, miasta partnerskiego Chełma, przekazano m.in. opaski naprawcze do rur wodociągowych. To istotne wsparcie, ponieważ w Mikołajowie ucierpiała infrastruktura krytyczna w postaci tamtejszego systemu wodociągowego. Opaski, podobnie jak agregat prądotwórczy dla Kowla (został przekazany tydzień wcześniej), zostały zakupione w ramach zbiórki przeprowadzonej przez mieszkańców Chełma.
Oprócz tego na Ukrainę trafią również wózki dziecięce, artykuły medyczne, odzież oraz artykuły spożywcze z długim terminem przydatności.

Czytaj więcej

Skomentuj