Urząd Miasta Chełm ogłosił przetarg na budowę podziemnych i półpodziemnych pojemników na odpady komunalne, ulicznych śmietników i pojemników na odchody zwierzęce. Termin składania ofert magistrat wyznaczył na 3 grudnia.

– To pierwszy tak duży, ale przede wszystkim tak innowacyjny projekt w Chełmie – powiedział prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Podziemne pojemniki i betonowe śmietniczki

W ramach przedsięwzięcia w Chełmie wybudowanych zostanie 500 betonowych śmietniczek, na terenie osiedli mieszkaniowych rozlokowanych zostanie około 80 półpodziemnych gniazd na odpady komunalne, a w najbardziej uczęszczanych miejscach powstanie siedem podziemnych pojemników na śmieci. Ponadto, zamontowanych zostanie 150 pojemników na psie nieczystości wraz z podajnikami torebek.

Przetarg na PSZOK

Jak poinformował Damian Zieliński z Urzędu Miasta Chełm, w najbliższym czasie planowany jest osobny przetarg na budowę nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Na inwestycje w gospodarkę odpadami komunalnymi UM Chełm otrzymał ponad 6,5 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na ponad 12 mln zł.

 

 

 

Czytaj więcej

Skomentuj