„Złap Zająca” to konkurs fotograficzny dla pracowników firm skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska”. To Program znany w 50 krajach na świecie, w Polsce realizowany przez blisko 40 firm chemicznych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”, a pomysłodawcą – ZAK Spółka Akcyjna.

„Fotografia – to narzędzie pozwalające dawać sobie radę ze sprawami, o których wszyscy wiedzą, ale nie zwracają na nie uwagi” – tak powiedział kiedyś  Emmet Gowin, zaliczany do grona najważniejszych fotografów amerykańskich drugiej połowy XX wieku. Fotografowanie otaczającej przyrody wśród pracowników firm chemicznych, to już tradycja. Po raz czwarty będą oni łapać zająca.

Jak pokazują doświadczenia poprzednich edycji, piękne fotografie można zrobić wszędzie, nawet na terenie zakładu pracy, przy domowym trawniku czy nawet na masce samochodu – mówi Magdalena Ozimek z Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska”. W ubiegłorocznej edycji tradycyjnie najwięcej było zdjęć zwierząt.

Jaki będzie plon IV edycji?
Do tegorocznych zmagań przystąpiło 19 firm: ANWIL, ARNAUD Polska, BASF POLSKA, Branżowa Organizacja Odzysku, FOSFAN, Grolman, IMCD Polska, Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino” , LUVENA, PCC Rokita, Petrochemia-Blachownia, Polski Koncern Naftowy ORLEN, Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku ZAK  Zakłady Azotowe„Puławy”, Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach, Zakłady Chemiczne „Organika Sarzyna”, Zakłady Chemiczne „POLICE”, Zakłady Chemiczne ZACHEM.

W tym trzy po raz pierwszy: BASF POLSKA, IMCD Polska  oraz Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino” . Od kwietnia do sierpnia 2010 r. pracownicy wszystkich firm robić będą zdjęcia. We wrześniu na stronie rc.com.pl najciekawszą pracę wyłonią internauci, a do 24 września jury wybierze laureatów. Czekają nagrody finansowe – w tym w kwocie 2000 zł dla zwycięzcy.

Ogłoszenie wyników planowane jest podczas Forum Branży Chemicznej w Toruniu (6-8.10.10), a wystawa pokonkursowa pod koniec roku. Informacje o poprzednich edycjach, regulamin tegorocznej,  a także zdjęcia z ubiegłorocznych edycji można znaleźć na stronie: www.rc.com.pl.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj