W szczecińskim magistracie można podziwiać wystawę kilkudziesięciu drzewek przygotowanych przez studentów ZUT – u i florystów. Tymczasem na placu przed urzędem tradycyjnie przed świętami rozbłyśnie 12 metrowa choinka.

Wystawę „Magiczne Choinki” przygotowali studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz floryści. W galerii prezydenckiej zobaczymy drzewka w różnych stylach, wykonane z nowoczesnych materiałów i przy użyciu różnorodnych technik. Będą drzewka świąteczne wykonane np. z jodły kalifornijskiej, z jałowca czy mchu. Na wystawie znajdą się również drzewka z papieru do niszczarki, z pogniecionych puszek, butelek PET, ze zdjęć lub z drutu. Choinki na pewno zadziwiają oryginalnością, kreatywną formą i niecodzienną kolorystyką.

Nietuzinkowe  drzewka to efekt prac studentów z kierunku Architektura Krajobrazu, Ogrodnictwo  i słuchaczy Podyplomowych Studiów Florystyka. Akcję wspierają m.in.: Mira Kwaśniewska, Agnieszka Zawadzińska, Małgorzata Makarewicz, Janusz Wilas. Komisarzem wystawy jest dr Piotr Salachna. Niecodzienne  drzewka można podziwiać do 22 grudnia.

Również przed urzędem rozbłyśnie miejska choinka. Drzewko mierzy ponad 12 metrów, waży 1400 kilogramów, ma pół tysiąca  gałęzi i prawie 7 tysięcy światełek. Na drzewku są dwa 20 metrowe łańcuchy diodowe w kolorze czerwonym niebieskim, 10m metrowa girlanda, 24 gwiazdy białe, 15 lamp stroboskopowych. Na czubku choinki znajdzie się duża podświetlana gwiazda Przystrojony jest również gmach urzędu. Rozbłysną węże i kurtyny świetlne. 

źródło: UM w Szczecinie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj