W szczecińskim magistracie można podziwiać wystawę kilkudziesięciu drzewek przygotowanych przez studentów ZUT – u i florystów. Tymczasem na placu przed urzędem tradycyjnie przed świętami rozbłyśnie 12 metrowa choinka.

Wystawę „Magiczne Choinki” przygotowali studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz floryści. W galerii prezydenckiej zobaczymy drzewka w różnych stylach, wykonane z nowoczesnych materiałów i przy użyciu różnorodnych technik. Będą drzewka świąteczne wykonane np. z jodły kalifornijskiej, z jałowca czy mchu. Na wystawie znajdą się również drzewka z papieru do niszczarki, z pogniecionych puszek, butelek PET, ze zdjęć lub z drutu. Choinki na pewno zadziwiają oryginalnością, kreatywną formą i niecodzienną kolorystyką.

Nietuzinkowe  drzewka to efekt prac studentów z kierunku Architektura Krajobrazu, Ogrodnictwo  i słuchaczy Podyplomowych Studiów Florystyka. Akcję wspierają m.in.: Mira Kwaśniewska, Agnieszka Zawadzińska, Małgorzata Makarewicz, Janusz Wilas. Komisarzem wystawy jest dr Piotr Salachna. Niecodzienne  drzewka można podziwiać do 22 grudnia.

MTP 300 x 250

Również przed urzędem rozbłyśnie miejska choinka. Drzewko mierzy ponad 12 metrów, waży 1400 kilogramów, ma pół tysiąca  gałęzi i prawie 7 tysięcy światełek. Na drzewku są dwa 20 metrowe łańcuchy diodowe w kolorze czerwonym niebieskim, 10m metrowa girlanda, 24 gwiazdy białe, 15 lamp stroboskopowych. Na czubku choinki znajdzie się duża podświetlana gwiazda Przystrojony jest również gmach urzędu. Rozbłysną węże i kurtyny świetlne. 

źródło: UM w Szczecinie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj