Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

"Ciepły Paluch" oto akcja MPO Warszawa w trosce o zwierzęta znajdujące się w schronisku

20.11.2023, o godz. 16:54
czas czytania: około 2 minut
0

Nadchodzi zima, a wraz z nią wyzwania, z którymi zmierzą się zwierzęta oraz ich opiekunowie ze Schroniska Na Paluchu im. Jana Lityńskiego w Warszawie. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania – we współpracy ze Schroniskiem - ponownie organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych przedmiotów. Są to przede wszystkim koce i ręczniki. „Ciepły Paluch” potrwa do 6 grudnia w siedmiu lokalizacjach MPO.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Zimowa zbiórka MPO  pn. „Ciepły Paluch” dla zwierząt ze Schroniska Na Paluchu została zorganizowana w kilku lokalizacjach. Oklejone plakatami akcji kontenery, w których można zostawiać wskazane przedmioty, stanęły blisko bram wjazdowych przy ul. Tatarskiej 2/4, ul. Obozowej 43, ul. Sosnkowskiego 4, ul. Kopijników 13, ul. Zabranieckiej 4, ul. Kampinoskiej 1 oraz przy ul. Mortkowicza 5 w Warszawie.

– Przygotowaliśmy pojemniki w aż siedmiu naszych punktach, żeby ułatwić udział w akcji wszystkim warszawiankom i warszawiakom. Kontenery zbiórki są dobrze widoczne. Ustawiliśmy je przy bramach wjazdowych, żeby wspierający „Ciepłego Palucha” nie mieli kłopotów z ich zlokalizowaniem – mówi Jakub Turowicz z zespołu prasowego MPO Warszawa.

Odpowiedź na konkretne zapotrzebowanie

Zbiórka jest organizowana w ścisłej współpracy ze Schroniskiem Na Paluchu i obejmuje wyłącznie przedmioty wskazane przez pracowników oraz wolontariuszy, którzy na co dzień zajmują się czworonogami. Bardzo istotne jest, aby nie wrzucać do kontenerów rzeczy spoza ustalonej, oficjalnej listy akcji “Ciepły Paluch”.

– Potrzebujemy przede wszystkim koców i ręczników. To towary absolutnie priorytetowe, dzięki którym zagwarantujemy zwierzętom ciepło. Będziemy również bardzo wdzięczni za prześcieradła i duże poszewki – precyzuje Patrycja Jarosz, pracowniczka Schroniska Na Paluchu.

Finał 6 grudnia

Zbiórka „Ciepły Paluch” w lokalizacjach MPO potrwa do 6 grudnia. Jej finałem będzie mikołajkowy transport zebranych prezentów do magazynu schroniska. To druga akcja spółki, której celem jest wsparcie czekających na nowe domy czworonogów. W 2021 roku dzięki inicjatywie „Zima Na Paluchu” zebranych zostało kilkadziesiąt kontenerów pożywienia, koców i ręczników i innych potrzebnych wówczas artykułów.

plakat akcji ciepłej

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023