Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Cmentarz w Gorzowie Wlkp. przejdzie rozbudowę

Cmentarz w Gorzowie Wlkp. przejdzie rozbudowę
jw
31.07.2015, o godz. 10:44
czas czytania: około 2 minut
0

Rozstrzygnięto przetarg na roboty budowlane w zakresie jednego z siedmiu etapów rozbudowy cmentarza komunalnego w Gorzowie Wlkp. i związanej z tym działaniem przebudowy ul. Wyczółkowskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W ramach zamówienia, wybrany wykonawca – firma Mazur – Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Łozienicy, zobowiązał się do budowy sieci kanalizacji deszczowej wraz z układem skrzynek rozsączających, budowy przyłączy wodociągowych, stworzenia ciągów pieszych z kostki betonowej, ukształtowania terenu pod pochówki, a także budowy ogrodzenia i punktów czerpalnych wody oraz wyposażenia terenu w osłonięte kosze na odpady.

Dzięki rozbudowaniu cmentarza, możliwe będzie zlokalizowanie w sumie 738 pochówków w tym: 609 pochówków zwykłych, 69 rodzinnych i 60 grobowców.

Zakończenie robót budowlanych wraz z oddaniem terenu do użytkowania planowane jest w październiku br. W następnych latach będą rozbudowywane sukcesywnie kolejne podetapy rozbudowy cmentarza komunalnego.

Inwestycją towarzyszącą rozbudowie nekropolii jest przebudowa ul. Wyczółkowskiego. Wykonawcą tych robót jest firma INFRAKOM z siedzibą w Kościanie. W ramach zadania planowane jest wykonanie prac budowlanych, które poprawią stan techniczny elementów zagospodarowania terenu służących do zapewnienia komunikacji samochodowej oraz pieszej w obszarze ul. Wyczółkowskiego. Przebudowany  zostanie odcinek jezdni ul. Wyczółkowskiego na długości 283 m wraz z włączeniami na skrzyżowania, przebudową oświetlenia z zastosowaniem energooszczędnych opraw LED i kanalizacji deszczowej.

Przebieg jezdni został zaprojektowany w przybliżeniu po śladzie istniejącej jezdni oraz przy zachowaniu dotychczasowej szerokości (6m). Wzdłuż jezdni zaplanowano wykonanie chodników wraz z remontem schodów terenowych oraz miejsc parkingowych (38 szt.). Na przejściu dla pieszych zaprojektowano sygnalizację świetlną (wzbudzaną) z zastosowaniem sygnalizatorów akustycznych.

W ramach zadania planowane jest również wprowadzenie elementów bezpieczeństwa ruchu w postaci ogrodzeń segmentowych, balustrad, oznakowania pionowego i poziomego co poprawi  bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 15.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest w listopadzie 2015 r.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024