Walka samorządów z niską emisją, Europa szykuje się do wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, plany bezpieczeństwa wody, dostępność “zielonego prądu” w Polsce i zazielenianie torowisk tramwajowych. Najnowsze edycje czasopism branżowych wydawanych przez Abrys są już dostępne.

 

Przegląd Komunalny

Do rąk czytelników trafia pierwszy numer “Przeglądu Komunalnego” w odświeżonej szacie graficznej – bardziej przejrzystej i łatwiejszej w odbiorze. Czasopismo w przyszłym miesiącu będzie obchodziło swoje 25-lecie – z tej okazji na pewno nie zabraknie specjalnie przygotowanych, jubileuszowych materiałów. A co w najnowszym numerze? Temat wydania, czyli “Jak samorządy ograniczają niską emisję” uzupełniony materiałem o tym, co używane jest jako opał w domowych paleniskach oraz w jaki sposób straż miejska radzi sobie np. ze spalaniem odpadów w piecach. W wydaniu także m.in. o przyszłości polskiej gospodarki odpadami w świetle wejścia w życie przepisów o zakazie składowania odpadów wysokokolaroczynych, koszty i chaos związane z “ustawą krajobrazową oraz in house w sektorze komunalnym.

PK luty

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Recykling

Od nowego roku miesięcznik „Recykling” wydawany jest w atrakcyjnej szacie graficznej, ze zwiększoną objętością stron, jako kwartalnik. „Recykling” w nowej, magazynowej, przystępnej formie, skupia się przede wszystkim na praktycznym wymiarze recyklingu i przetwarzania odpadów. W najnowszym wydaniu: kwestia ujednolicenia polskich przepisów odnośnie prowadzenia selektywnej zbiórki, felieton ministra Janusza Ostapiuka na temat jakości gospodarowania odpadami w Polsce, nowy unijny pakiet gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wiele, wiele innych.

recykling kwartalnik maly

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Wodociągi-kanalizacja

Ochrona zdrowia oraz zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego dostaw wody pitnej to ogólne założenia PBW (plan bezpieczeństwa wodnego). Czy plan bezpieczeństwa wody jest koniecznością, czy może wymysłem biurokratów? Jak planować bezpieczeństwo wody w praktyce? Jak funkcjonuje PBW w Aquanecie, a jak zabezpiecza wodę Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie? O tym w czterech tematycznych artykułach w lutowym wydaniu “Wodociągów-Kanalizacji”.

okladka-1

 

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Czysta Energia

Planowane zmiany w ustawie o OZE umożliwią poprawę sytuacji na rynku biogazowi rolniczych, zarówno dla obiektów już działających oraz dla tych będących w budowie. W jakim stanie znajdują się obecnie biogazownie? Co się może poprawić? Więcej w najnowszym wydaniu “Czystej Energii”. W numerze także między innymi: jak korzystać z programu Polskie Gwarancje Energii, nowe koncepcje w energetyce wiatrowej oraz podsumowanie 12. konferencji “Bioenergia w rolnictwie”.

okladka

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Zieleń Miejska

Tematem wydania lutowej “Zieleni Miejskiej” jest zazielenianie torowisk tramwajowych. Trend zazieleniania torowisk staje się coraz popularniejszy w wielu miastach Europy. Trawa na torach, to nie tylko efekty estetyczne, ale również redukcja temperatury torowiska, zmniejszenie hałasu oraz zatrzymywanie i odparowywanie wody. Więcej o efektach ekologicznych i estetycznych oraz jakie gatunki traw sadzić na tory, dowiesz się w najnowszym numerze “Zieleni Miejskiej”. W wydaniu ponadto: Ferropolis – miasto zrujnowanych maszyn, polskie odmiany drzew i krzewów ozdobnych, rola umeblowania w przestrzeni miejskiej i wiele innych.

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Czytaj więcej

Skomentuj