Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Co dalej z polskim rynkiem ZSEE? Konferencja od czwartku w Warszawie

Co dalej z polskim rynkiem ZSEE? Konferencja od czwartku w Warszawie
sr
11.04.2018, o godz. 14:55
czas czytania: około 2 minut
0

Baza danych o odpadach, audyty i podział na nowe grupy produktowe to główne zagadnienia konferencji „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”, która odbędzie się w tym roku już po raz 13.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Nowelizacja przepisów z 2015 r., które weszły w życie z początkiem roku, wprowadza szereg istotnych zmian w polskim systemie ZSEE. Do najważniejszych zalicza się tu choćby wprowadzenie 6 zamiast 10 grup produktowych. Pojawia się pytanie, czy i jakim stopniu wpłynie to na wzrost poziomów recyklingu oraz z jakim wzrostem kosztów gospodarowania zużytym sprzętem będzie to związane.

Sporo emocji wywołała w ostatnim czasie kwestia nowego rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku ZSEE. Zamieszanie związane z przerejestrowaniem omawiane będzie podczas nadchodzącej konferencji w Warszawie. Praktycznymi wskazówkami w tej sprawie podzielą się eksperci.

– Cały czas towarzyszymy rozwijającemu się rynkowi, trochę go nawet przez wspólną dyskusję kształtując. Przepływ informacji i dobra komunikacja między podmiotami to podstawa gospodarczego rozwoju branż. Ponownie chcemy w jednym miejscu skupić najważniejsze osoby zajmujące się tematem zużytego sprzętu elektrycznego – mówi Wojciech Konecki, dyrektor CECED Polska i przewodniczący rady programowej konferencji.

Sporo miejsca przeznaczonego zostanie też tematom obowiązku prowadzenia audytów za rok 2017. Omawiane będą kwestie finansowania organizacji odzysku, a także rola punktów skupu złomu, która jest newralgicznym wątkiem dla branży od wielu lat. Prelegenci opowiedzą także o wkładzie branży elektroodpadów w polską gospodarkę o obiegu zamkniętym (circular economy).

Konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego” organizowana przez firmę Abrys odbędzie się w warszawskim Airport Hotel Okęcie 12 i 13 kwietnia. Poza częścią konferencyjną zaplanowaną dnia pierwszego, uczestnicy wezmą udział w części seminaryjnej przy największych targach elektroniki (wstęp dla uczestników konferencji ZSEE jest bezpłatny).

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024