Baza danych o odpadach, audyty i podział na nowe grupy produktowe to główne zagadnienia konferencji „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”, która odbędzie się w tym roku już po raz 13.

Nowelizacja przepisów z 2015 r., które weszły w życie z początkiem roku, wprowadza szereg istotnych zmian w polskim systemie ZSEE. Do najważniejszych zalicza się tu choćby wprowadzenie 6 zamiast 10 grup produktowych. Pojawia się pytanie, czy i jakim stopniu wpłynie to na wzrost poziomów recyklingu oraz z jakim wzrostem kosztów gospodarowania zużytym sprzętem będzie to związane.

Sporo emocji wywołała w ostatnim czasie kwestia nowego rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku ZSEE. Zamieszanie związane z przerejestrowaniem omawiane będzie podczas nadchodzącej konferencji w Warszawie. Praktycznymi wskazówkami w tej sprawie podzielą się eksperci.

– Cały czas towarzyszymy rozwijającemu się rynkowi, trochę go nawet przez wspólną dyskusję kształtując. Przepływ informacji i dobra komunikacja między podmiotami to podstawa gospodarczego rozwoju branż. Ponownie chcemy w jednym miejscu skupić najważniejsze osoby zajmujące się tematem zużytego sprzętu elektrycznego – mówi Wojciech Konecki, dyrektor CECED Polska i przewodniczący rady programowej konferencji.

Sporo miejsca przeznaczonego zostanie też tematom obowiązku prowadzenia audytów za rok 2017. Omawiane będą kwestie finansowania organizacji odzysku, a także rola punktów skupu złomu, która jest newralgicznym wątkiem dla branży od wielu lat. Prelegenci opowiedzą także o wkładzie branży elektroodpadów w polską gospodarkę o obiegu zamkniętym (circular economy).

Konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego” organizowana przez firmę Abrys odbędzie się w warszawskim Airport Hotel Okęcie 12 i 13 kwietnia. Poza częścią konferencyjną zaplanowaną dnia pierwszego, uczestnicy wezmą udział w części seminaryjnej przy największych targach elektroniki (wstęp dla uczestników konferencji ZSEE jest bezpłatny).

Czytaj więcej

Skomentuj