Zgodnie z mapą drogową naszkicowaną podczas Szczytu na Bali dwa lata temu, spotkanie kopenhaskie miało wieńczyć dzieło i zakończyć się przyjęciem wiążącego prawnie porozumienia określającego nowy globalny ład klimatyczny. Miałby on obowiązywać po wygaśnięciu z końcem 2012 r. ustaleń Protokołu z Kioto.
Kopenhaskie spotkanie otworzy minister środowiska Maciej Nowicki jako prezydent zeszłorocznego szczytu w Poznaniu,oddając chwilę później przewodnictwo Danii. Przejmie je duńska minister środowiska Connie Hedegaard. Konferencja Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu potrwa do 18 grudnia.
Komentarze (0)